Chovatelská stanice dalmatinů. Since 2000

Tel: +420-774-137753

e-mail: royalhermelin@seznam.cz

 

NVP RACIBÓRZ, POLSKO

12.06.2011

Rozhodčí: Anna RAJS, Polsko


Na výstavu do polské Racibórze, která je od nás, co by kamenem dohodil, jsem se celkem těšila. Bohužel, v pátek před výstavou jsem se zachovala krajně nezodpovědně (měla bych se asi častěji dívat do občanky, kdy jsem se vlastně narodila) a s velkou chutí jsem si šla zahrát nohejbal. V zápalu boje jsem si ale natáhla obě achilovky, což ze mne udělalo takřka invalidu! V pátek jsem ještě nějak dojela domů, večer jsem pak měla zimnici a nebyla schopná vylézt z postele! V sobotu jsem pomalu chodila po čtyřech a neděli jsem viděla velice černě! Poprosila jsem tedy mamku, aby se mnou jela na výstavu s tím, že já vždy psy vystavím a ona s nimi bude běhat! Mami, díky za ochotu!

Dojeli jsme tedy v neděli na výstavu, já bolestí potila krev. Úžasné! Murphy jel na svou první výstavu a panička je Lazar! Zkusila jsem si to s ním v kruhu, je velice šikovný a lehce ovladatelný, tak jsem se přemohla a trošku se rozběhla. Jakž takž to šlo, tak jsem tedy i ostatní psy odvystavovala sama. Frankiemu jsem sice svým invalidním během výstavu trochu zkazila, protože ten, při svém temperamentu, potřebuje k předvedení člověka v plné síle a ne žádného chudáka :O)), ale i tak obstál se ctí.

Posuzovala polská rozhodčí Anna Rajs, která je velice pečlivá a milá k psům, kteří ji mají rádi. V kruhu byli rovněž čekatelé na rozhodčí, takže pro psy trojí ohmatávání a kontrolování zubů byl poměrně zápřah. Opět musím velice pochválit Murphyho, který se s novými situacemi dokáže vypořádat se stoickým klidem. I když to byla jeho naprosto první výstava, byl úplně v klidu, nechal se prohmatávat, kontrolovat zuby, tak, jako by byl na výstavě každý víkend!

Prostě: "Blbě se mi to říká, ale Murphy je fakt úžasný pes :O)) !"

Frankie a Mona Lisa jsou již protřelí bardi, kteří odvedli standardně výborný výkon. Na výstavě byli pouze mí tři dalmatini, ale poprali se mezi sebou se ctí, ale hlavně, já zvítězila sama nad sebou!

A jak to dopadlo?

F´Murphy´s Law of Wolfcubs, třída mladých, Výborný 1, Zwyczęzca Młodzieży

ICh., MultiCh. Hollywood´s Dream Raul, třída veteránů, Výborný 1, BOB VETERÁN

JCh. Mylady Mona Lisa Royal Hermelin, třída mladých, Výborná 1, Zwyczęzca Młodzieży, BOB JUNIOR, BOB & BOG IV.F´Murphy´s Law of Wolfcubs (Ch. Jendally King of Wolfcubs & C´Judges Choice of Wolfcubs), Junior class, Excellent 1, Junior Winner


ICh., MultiCh. Hollywood´s Dream Raul (Timanka´s Just Harvesting & Djeany´s Dinag of Dalbury´s Clan), Veteran class, Excellent 1, BEST VETERAN - BOB VETERAN


JCh. Mylady Mona Lisa Royal Hermelin (Luzifer vom Gramzower Kloster & MultiCh. Beverly Angelia Royal Hermelin),

Junior class, Excellent 1, Junior Winner, BEST JUNIOR - BOB JUNIOR, BOB - BEST of BREED & BOG IV. !