Chovatelská stanice dalmatinů. Since 2000

 

Tel: +420-774-137753

e-mail: royalhermelin@seznam.cz

 

Vrh "R" Royal Hermelin

(E´Lucius Malfoy of Wolfcubs & JASMINE JORDANA ROYAL HERMELIN)

*22.03.2012

 

Pejsci: RUSLAN´s RING, RICHELIEU CARDINAL, RAMON RAYMOND, RADÚZ PRINCE BENNY

Fenky: REGINA ROXANA, ROYAL RITA REBECCA, RWANDA RHONDA


RODOKMEN ŠTĚŇAT: >>


NOVINKY:

10.05.2012

Štěňata mají dnes 7 týdnů, od zítra mohou do nových domovů :O))

Minulý týden byla potřetí odčervená, v neděli 06.05.2012 byla tetována.

Před tetováním jsem jim pořídila fotky, to pro případ, že by se obarvila po tetování na zeleno, jako naše Qvéčka posledně :O))

Všechny fotky najdete na Rajčeti: >>


PEJSCI:

Richelieu Cardinal in Royal Hermelin


Radúz Prince Benny Royal Hermelin


Ruslan´s Ring Royal Hermelin


Ramon Raymond Royal Hermelin


FENKY:

Royal Rita Rebecca Royal Hermelin


Regina Roxana Royal Hermelin


Rwanda Rhonda Royal Hermelin


26.04.2012

Za posledních 14 udělala štěňátka velký pokrok, hezky baští a rostou. Očička se už vybarvila, modroočko mít nebudeme :O))

Včera byla focená, takže zde jsou jejich fotky ve věku 5 týdnů:

Všechny fotky ve věku 5 týdnů najdete na Rajčeti: >>


PEJSCI:

Richelieu Cardinal in Royal Hermelin


Radúz Prince Benny Royal Hermelin


Ruslan´s Ring Royal Hermelin


Ramon Raymond Royal Hermelin


FENKY:

Royal Rita Rebecca Royal Hermelin


Regina Roxana Royal Hermelin


Rwanda Rhonda Royal Hermelin


12.04.2012

Včera měla štěňata z vrhu "R" Royal Hermelin 3 týdny, byla podruhé odčervená pastou Banminth. Všechna již mají očička otevřená a vypadá to, že je vše v pořádku. Už si mezi sebou hrají a poštěkávají na sebe. Váží mezi 1400 - 1800 g, většina štěňat je spíše ve váze nad 1500 gramů. Od včerejška jsou přikrmovaná - piškoty a mlékem, později přejdou na granulky a masíčko :O))


Všechny fotky štěňat z vrhu "R" Royal Hermelin ve věku 3 týdny najdete na Rajčeti: >>


PEJSCI:

Richelieu Cardinal in Royal Hermelin


Radúz Prince Benny Royal Hermelin


Ruslan´s Ring Royal Hermelin


Ramon Raymond Royal Hermelin


FENKY:

Royal Rita Rebecca Royal Hermelin


Regina Roxana Royal Hermelin


Rwanda Rhonda Royal Hermelin


06.04.2012

Včera měla štěňata z vrhu "R" Royal Hermelin 14 dnů, všechna opět od posledního vážení hezky přibrala. Očička už mají otevřená a už se nemotorně batolí.

Je vidět rozložení teček, celý vrh bude hezky pravidelně, středně nebo méně tečkovaný. Fenky jsou, jako obvykle, velice luxusní, všechny 3 jsou princezny!

Není vyloučeno, že si jednu z nich nechám, už několik magických znamení mne na tuto myšlenku přivedlo, tuto záležitost nechám otevřenou, ale každý den se objeví další znamení, které mi říká: "Nech si ji! Narodila se pro Tebe!"

Pejsci jsou krásní cvalíci a taky velcí krasavci.

Zde je několik fotek ve věku 14 dnů:

PEJSCI:

FENKY:
02.04.2012

Dnes mají štěňátka 11 dnů, včera byla poprvé odčervená pastou Banminth. Už se jim pomalu otevírají očička a snaží se postavit na nožičky a chodit. Taky si pomrukují a poštěkávají. Zvlášť jedna holčička je obzvláště ukecaná :O))

Včera jsem jim pořídila pár fotek s velikonoční tématikou:

Více velikonočních fotek vrhu "R" Royal Hermelin najdete na rajčeti: >>


30.03.2012

Včera měla štěňátka z vrhu "R" Royal Hermelin týden.

Bohužel, v úterý ráno umřela jedna černě tečkovaná fenka, byla to ta, která uvízla v porodních cestách a veterinář ji musel vytahovat. Proč umřela, to nevím, žádné známky chátrání neměla, hezky přibírala a pila. Jediný důvod, co mě napadá, že to bylo tou nožičkou, za kterou byla vytahována, přidržovali jsme ji peánem za jeden prst, pak ji to trošku hnisalo a měla prsty opuchnuté, ale žádná hrůza to zase nebyla. Mazat jí to mastí nemělo význam, fena by to olízala, a protože fena dostává preventivně ATB od porodu štěňat, jsou tato rovněž medikovaná, takže jsem nechtěla do fenečky nic píchat. No, stalo se, je to škoda, byla velká, ale hlavně, že ostatní štěňátka jsou zdravá.

Od porodu svou váhu zdvojnásobila. Taky jsem zjistila, že místo dvou černě tečkovaných pejsků máme 3, takže stav je takový:

3 černě tečkovaní pejsci, 1 hnědě tečkovaný pejsek, 2 černě tečkované fenky, 1 hnědě tečkovaná.

Fotky ve věku 7 dnů:

 

 

 

 

 

  

 

 

    

 

  

 


26.03.2012

Dne 22.03.2012 se nám narodila štěňata z vrhu "R" Royal Hermelin.

Otcem je černě tečkovaný pejsek E´Lucius Malfoy of Wolfcubs, matkou hnědě tečkovaná fenka Jasmine Jordana Royal Hermelin.

Máme 8 miminek - 4 pejsky (2 ČT, 2 HT) a 4 fenky (3 ČT a 1 HT). Odběr štěňat bude od 11.05.2012!

Porod Jasmínky nebyl vůbec jednoduchý. Jasmína byla krytá v neděli dne 15.01.2012, jako prvnička už mohla rodit klidně i v pátek 16.03.2012, řádný termín byl neděle nebo pondělí (18.-19.03.). Tak jsme to i čekali, ale Jasmínka pořád nic :O((

Byla naprosto klidná, teplotu měla pořád dost vysokou a nic nenasvědčovalo tomu, že by se chystala rodit. Pohyby štěňat byly znatelné. V neděli nic, v pondělí nic, což mi celkem vyhovovalo, protože jsem se potřebovala učit na zkoušky, které jsem skládala v úterý. V pondělí odpoledne jsem jela do Bohumína Jasmínku zkontrolovat a dát instrukce jejím majitelům pro případ, že by začala rodit během úterý, kdy jsem byla mimo Ostravu, na zkouškách. Celou dobu jsem trnula, aby porod nezačal dříve, než budu moci přijet. Ihned po zkouškách jsem telefonovala majitelce, jak to vypadá, ale zase nic nebylo, nic se nedělo ani v noci. Ve středu jsem měla dovolenou, byla jsem přesvědčená, že už to musí přijít. Zase nic! Odpoledne jsem už ze stresu přestávala dýchat, a to jsem ještě musela fičet na Slovensko, do Žiliny, kde jsme kryli Cassiopeiu. Z nervů se se mnou točil celý svět. K večeru Jasmíně začala teplota klesat, odhadovala jsem porod na ranní hodiny ve čtvrtek, 22.03.2012. Celkem mne to pobavilo, že si Jasmínka počkala na datum "22", jak jsem se rozepsala níže :O)) O půl dvanácté večer mi telefonovala majitelka, že Jasmína je neklidná. Půl hodiny po půlnoci mi volala, že první štěňátko je na světě!

Rychle jsem se oblékla a jenom v papučích jsem fičela do Bohumína. Protože nic nemůže jít snadno, od předminulého týdne je cesta mezi Rychvaldem a Bohumínem kvůli rekonstrukci uzavřená, tak jsem jela cestou-necestou.

Přijela jsem kolem jedné, miminko bylo v pořádku, byl to hnědě tečkovaný chlapeček. Jasmína jej v klidu olizovala, netlačila, pohoda ... Hodinku, dvě, a pořád nic. Žádná snaha pokračovat v porodu. To jsem už byla fakt na prášky, přesně tak probíhal vloni porod její maminy Chantall, kdy se první štěně narodilo, pak nic, pak jsem vytáhla z porodních cest štěně, které se během porodu udusilo a pak jsme museli na císařský řez, po kterém už nepřežilo ani jedno štěně. Když už se blížila třetí hodina, pohmatem jsem zjistila, že daleko v porodních cestách má Jasmína štěně, nahmatala jsem zadní nožičky. Protože Jasmína vůbec netlačila, už jsem na nic nečekala, naložili jsme ji do auta a jeli, zase po objížďkách, na veterinu do Šenova. Chudák MVDr. Vrána! Ochotně přijel, celý rozespalý :O)) No holt, torze žaludku a komplikované porody se dějí zásadně v noci ...

Jasmínka dostala injekci oxytocinu a kalcia a do několika minut se štěňátko posunulo tak, že mohlo být vytaženo. Byla to černě tečkovaná holčička, která měla kolem krku obtočenou pupeční šňůru a lůžko. Ale byla zdravá a živá! Zázrak, ani jsem s tím nepočítala. Další štěně se narodilo hned po fenečce, černě tečkovaný pejsek s ušní plotničkou. Rychle jsme nasedli do auta a já, jako Fitipaldi, fičela zase cestou-necestou do Bohumína. I přes to se další miminko narodilo v autě. O půl šesté ráno jsem majitelku s Jasmínkou vysadila u nich doma, vše zkontrolovala a zase jako Fitipaldi fičela domů, kam jsem dorazila přesně v šest! Vyvenčit psy, převléknout se a rychle do práce, kam jsem, oproti očekávání, dorazila trapně brzy :O)) Musela jsem být v práci bezpodmínečně do 9,30 hod, pak jsem byla připravená jet zase k Jasmínce. Nakonec to nebylo nutné, zbývající 4 štěňata Jasmínka porodila do 11 hodiny, vše bylo už v pořádku.

Miminka jsou nádherná a velká, průměrná porodní váha byla 400 gramů, jedna nejmenší fenka vážila 300 gramů, pejsci vážili 440 a 420 gramů. Paráda, a aby ne, vždyť princezna Jasmínka si štěňátka takové 3-4 dny přenosila!

Od porodu všechna štěňata hezky rostou a za chvíli už budou mít týden! Strašně to letí ... Jsem si jistá, že na tento porod do smrti nezapomenu!

  


22.03.2012

 Právě se nám rodí štěňata z vrhu "R" Royal Hermelin (E´Lucius Malfoy of Wolfcubs x Jasmine Jordana Royal Hermelin), porod začal dnešního dne po půlnoci, lehký ale určitě není ...

Číslo "22" je pro Royal Hermelin zřejmě magickým, vždyť naše Čokoláda se narodila 22.08.2007, její první vrh "N" se narodil 22.07.2007, její druhý vrh "Q" se narodil 22.12.2012, Andělka porodila svůj poslední vrh "O" dne 22.06.2011 a Jasmínka, mladší sestra Čokolády, právě rodí štěňata z vrhu "R" 22.03.2012!


25.01.2012

Již nyní si můžete rezervovat štěňata po rodičích:

E´Lucius Malfoy of Wolfcubs & Jasmine Jordana Royal Hermelin

Štěňata by se měla narodit v polovině března 2012, odběr počátkem května 2012, odchována budou v Bohumíně v domácím prostředí paní Grolmusovou, majitelkou Jasmínky, pod mým dozorem a pod jménem mé chovatelské stanice.

Otcem štěňat je černě tečkovaný pejsek Lukáš, který je plnochrupý, oboustranně plně slyšící (BAER bil+), s vynikajícím charakterem. Tento vrh bude jeho třetím, je již otcem velice hezkých vrhů "O" Royal Hermelin (*22.06.2011) a "Q" Royal Hermelin (*22.12.2011).  Lukáš má velice milou a mazlivou povahu. Je importovaný z Německa. Jeho otcem je australský pes Ch. Jendally King of Wolfcubs a matkou fenka Brown Sugar of Wolfcubs. Lukáš je čekatelem Slovenského a Polského šampióna, několikanásobný Vítěz mladých. Coursing mu taky není cizí, má pro něj vynikající vlohy.  Matkou štěňat je hnědě tečkovaná fenka Jasmínka, -P4, oboustranně plně slyšící (BAER bil+), s vynikajícím charakterem. Jasmínka bydlí v Bohumíně, je velice oddanou a milující fenkou, má vynikající povahu po svých rodičích - Benjamínkovi (ICh., MultiCh. Almighty´s Gift Royal Hermelin) a Chantálce (ICh., MultiCh. Venise Venus du Domaine Belle Rose). Po mamince zdědila Jasmínka nejen vynikající povahu, ale taky sklony k papání, takže na výstavy naše "boubelka" není :O)) U tohoto vrhu předpokládáme narození jak černě, tak hnědě tečkovaných štěňátek.  Štěňátka budou odchována u majitelky Jasmínky, pod jménem chovatelské stanice Royal Hermelin, a to proto, že se jedná o jediný vrh této fenky a proto nemá význam kvůli tomu registrovat novou chovatelskou stanici. Veškeré potřebné rady a pomoc s odchovem štěňat chovatelce poskytnu já a na odchov štěňat budu dohlížet.

Info na tel čísle: +420-774-137753.


RODIČE ŠTĚŇAT:

E´Lucius Malfoy of Wolfcubs & JASMINE JORDANA ROYAL HERMELIN

&

Otec štěňat:

E´Lucius Malfoy of Wolfcubs je černě tečkovaný elegantní pejsek, jeho otcem je černě tečkovaný pes Ch. Jendally King of Wolfcubs, importovaný z Austrálie. Matka Lukáše, jak mu říkáme, je hnědě tečkovaná fenka Brown Sugar of Wolfcubs.

Lukáš je oboustranně plně slyšící (BAER bil+) a plnochrupý. Má vynikající vyrovnanou povahu. Tento vrh je jeho třetím, v předchozích dvou vrzích - "O" Royal Hermelin a "Q" Royal Hermelin byla nádherná štěňata, jak exteriérově, tak povahami.

Tituly: čekatel POLSKÉHO a SLOVENSKÉHO šampióna, Vítěz mladých 2x, BOG Junior 1.-2. místo, BIS Junior 4. místo, res. CACIB, BOS, Nejlepší junior

Info o Lukášovi najdete ZDE: >> a fotky najdete  ZDE: >>  ZDE: >> ZDE: >> ZDE: >> ZDE: >>

&

Matka štěňat:

Jasmine Jordana Royal Hermelin, které říkáme Jasmínka, je z našeho chovu, je hnědě tečkovaná, oboustranně plně slyšící (BAER bil+). Jejím otcem je ICh., MultiCh. Almighty´s Gift Royal Hermelin, matkou je ICh., MultiCh. Venise Venus du Domaine Belle Rose, která je importovaná z Francie.

Jasmínka bydlí v Bohumíně u manželů Gromusových. Absolvovala pouze dvě výstavy, má ocenění "výborná". Protože je velká flegmatička a "gaučový typ", nemělo význam ji na výstavách trápit. Je vynikajícím rodinným psem, má vynikající povahu.

Tento vrh je prvním, a zároveň posledním, vrhem Jasmínky.

Všichni rodiče, prarodiče a praprarodiče našich štěňat jsou oboustranně plně slyšící, plnochrupí, zdraví a vynikajících povah.

Info o Jasmínce najdete ZDE: >>  a fotky najdete: ZDE: >> ZDE: >>


 

Kontakt:

Ing. Monika Sedláčková, Hornická 1025, 735 32 RYCHVALD

Tel: +420-774-137 753