Chovatelská stanice dalmatinů. Since 2000

Tel: +420-774-137753

e-mail: royalhermelin@seznam.cz

 

O nás/About us >>  Novinky/News >>  Naši dalmatini/Our dalmatians >> Štěňata/Puppies >>  Plánovaný vrh/Planned litter >> Odchovy/Litters >>

Fotogalerie/Photogallery >> Rady a informace >> Odkazy/Links >> Kontakt/Contact >>
 

 

Novinky/News:


20.12.2012

Zítra, 21.12.2012, bude konec světa, takže se my nemusíme bát,

protože Konec světa příjde do České republiky, rozhlédne se a poví si - "Já už tady asi byl ..."

Kdyby náhodou, tak se sejdeme v jiné dimenzi :O)) Ať se každý má tak, jak si zaslouží ...


Pozítří, 22.12.2012, oslaví své 1. narozeniny štěňata z vrhu "Q" Royal Hermelin!

Gratulujeme!


Příjemné prožití vánočních svátků všem našim přátelům a příznivcům!

Veselé Vánoce! Veselé Vánoce! Veselé Vánoce! Veselé Vánoce!

Merry Christmas Joyeux Noël  Buon Natale

Fröhliche Weihnachten Vrolijk Kerstfeest Feliz Navidad

Feliz Natal С Рождествомь Boldog Karácsonyt

 Wesołych Świąt


Pro pamětníky písnička od Wham! - Last Christmas :O))


01.12.2012

Bereme záznamy na štěňata z vrhu "S" Royal Hermelin. Štěňata by se měla narodit na Vánoce 2012!

Otec: Ch. E´Lucius Malfoy of Wolfcubs (alias Lukáš), černě tečkovaný, BAER Bil+, plnochrupý, import Německo

Matka: Ch., JCh. Cassiopeia Princess Royal Hermelin (alias Kejsina), černě tečkovaná, BAER Bil+

&

Rodiče jsou navzájem nepříbuzní, Lukáš je otcem tří nádherných vrhů - "O", "Q" a "R" Royal Hermelin, Kejsina je matkou nádherného vrhu "K" Royal Hermelin.

Pro toto spojení jsem se rozhodla proto, že Lukáš ve svém rodokmenu nemá žádné skandinávské předky a dává svým štěňatům pevné kostry, nádherné zbarvení a pohyb a neskutečně mazlivé povahy.

Vrh Kejsiny byl rovněž úžasný, dodnes lituji, že jsem si z toho vrhu nenechala fenku, kterou mi doporučovalo několik chovatelů i rozhodčích. Proto bych si z tohoto spojení ráda nechala fenku na "spolumajitelství", abych v této krevní linii mohla pokračovat dále.

Zájemci o tuto formu získání štěněte (pouze z okolí Ostravy), nechť mne kontaktují.

Jelikož Kejsina je rovněž velký mazel, předpokládám, že tato štěňata budou neskuteční závisláci, takže ti, kteří chtějí doma "tečkované mimino", které jim bude neustále viset na krku, mají možnost si je u nás pořídit. Hledáme tedy zájemce, kteří naše štěňata budou mít v bytě (nejlépe v domečku se zahrádkou) a kteří je budou mít, především, jako mazlíky a právoplatné členy rodiny!

Informace na tel. čísle +420-774-13 77 53.


17.11.2012

Naše Evita - JCh. Phoenix´s Black Pearl Royal Hermelin - absolvovala bonitaci a stala se chovnou fenou!

Phoenix´s Black Pearl Royal Hermelin

nar. 24.06.2011

(Eu Sou Condorito aus dem Haus Punctum & ICh., MultiCh. Venise Venus du Domaine Belle Rose)

(krevní linie Zagreb´s - Argentina)

černě tečkovaná, BAER bil+, plnochrupá, chovná

JCh. Polska, JCh. Rumunska, JCh. Srbska, čekatelka Polského šampióna


08.11.2012

Na Slovensku již běží druhý díl reklamy, ve které se mihnou naši Hermelínci :O))

... a zde je pár fotek z natáčení:


Dne 06.11.2012 oslavila své 6. narozeniny  naše miminka z vrhu "G" Royal Hermelin!

Gratulujeme!

  

Giant Geronimo, Golden Rain, Gloria, Ghana´s Gemma, Glamour Godiva a Grace Ghedira byli posledními štěňaty naší Vandy (Lawenda Loris Uśmiech Dalmacji).

Otcem byl náš Frankie (Hollywood´s Dream Raul). Z tohoto spojení jsme měli rovněž vrh "A" a vrh "C" Royal Hermelin, všechna štěňata byla nádherná a úžasná s vynikajícími povahami.

V žádném z těchto vrhů se nevyskytlo hnědé štěně, takže Vanda zřejmě nenesla vlohy pro hnědou barvu, ale štěňata již mají vlohy pro hnědou barvu, a to po Frankiem. Z vrhu "G" se, bohužel, v chovu uplatnila pouze fenka Grace Ghedira Royal Hermelin. Z jejich starších sourozenců se v chovu výrazně uplatnil nejstarší pejsek Almighty´s Gift (náš Benjamínek), který je již pradědečkem, dále pejsek Crown Prince, který je zařazen v chovu ve Francii a fenky Cassiopeia Princess a Cairo Cleopatra Royal Hermelin.


29.10.2012

NVP Częstochowa, Polsko

28.10.2012

Rozhodčí: Leszek Salamon, Polsko

MultiJCh. PHOENIX´s BLACK PEARL ROYAL HERMELIN, mezitřída (1/1), Výborná 1, CWC

ICh., MultiCh. MYLADY MONA LISA ROYAL HERMELIN, třída šampiónů (1/1), Výborná 1, CWC, BOS

Phoenix´s Black Pearl Royal Hermelin & Mylady Mona Lisa Royal Hermelin


Na výstavu do polské Częstochové jsem se těšila ne proto, že bych tam ráda jezdila, ale proto, že je to naše letošní poslední výstava. Normálně bych ji nehlásila, ale Mona Lisa potřebovala poslední titul CWC na polského šampióna. Museli jsme čekat půl roku a jeden den od získání prvního titulu CWC a tato výstava se nám akorát hodila. Tak jsem ji přihlásila. Těšila jsem se, že si ji užiji, ale chyba lávky! Den předtím ukrutně pršelo a avizovaný sníh dorazil i k nám :O)) No, tak jsem si letos rozmary počasí "vyžrala" až do dna! Na jaře výstava, kde jsme se brodili po kotníky v blátě, v létě výstava v Rumunsku v ukrutných vedrech, v Rybniku jsme zase v kruhu plavali, ale na sněhu jsem ještě nevystavovala ...

Výstava byla, samozřejmě, venku. Nejsme z cukru, to by zase tak nevadilo, počasí se naplánovat nedá. Ale co organizátoři skutečně nezvládli, bylo označení místa výstavy! Adresa byla uváděná Częstochová, Konopniki, ul. Sportowa, Stadion Orliki. Na netu byla mapka, tak jsem ji stáhla. Dojeli jsme včas do města, odbočili, ale chyba lávky - stadion Orliki nikdo neznal! No, zkrátím to, ten, kdo maloval mapku, musel být silně pod vlivem, protože od uváděné ulice a Požárnického institutu to bylo na stadion Orliki ještě 10 km! Žádné značení, nic! Konopniki jsou nějaký Prdelákov 15 km od Częstochové, není to ani její nějaká část. Dorazili jsme tam po desáté, já zapíchla auto někam do příkopu, vzala Monu a Evitu, kabelku, kamarádka Jana vystartovala se svou bíglicí stejně na lehko, jako já, a utíkaly jsme na výstaviště. Po ledu, sněhu, super. Naštěstí včas, obě holky si to odbyly, získaly tituly a utíkaly jsme zpět do auta, jako by nás někdo honil, protože organizátoři sice výstavu nijak neoznačili, ale zato chtěli odtahovat auta, která nestála na jejich placených parkovištích :O)) Fakt je to, že takovou koncentraci vyběračů parkovného jsem ještě na výstavě neviděla!

O půl dvanácté jsme s Janou vyrazily na cestu zpět, nutno podotknout, že odbočka na Konopniki byla z cesty na Częstochovou celých 13 km před tímto městem :O)) Stačilo to do mapky označit a nebyl by problém. Když už se organizátoři neobtěžovali se šipkami!

Alespoň jsme si (a nejenom my) zahrály bojovou hru "Najdi si svou výstavu". Pokud by organizátoři byli fér, tak by titul zadali každému, kdo tuto dobře utajenou výstavu včas najde:O))

Cesta zpět už byla fajn, sníh roztál, a nádherná a úžasná polská dálnice, která už snad bude zanedlouho napojená na Chalupki a Bohumín, začínala 40 km za Częstochovou, takže jsme doma byli za 2 hodiny. S Janou jsme se perfektně bavily a chytaly záchvaty smíchu, když jsme si promítaly naše hledání výstavy! A taky naše obavy, že prochladneme, byly naprosto liché, jelikož celá výstava byla v poklusu a neskutečně rychlá ....

Díky Bohu, že do konce roku už nikam nepojedeme!


ICh., MultiCh., MultiJCh. MYLADY MONA LISA ROYAL HERMELIN

získáním 4. titulu CWC v polské Częstochové splnila podmínky pro udělení titulu POLSKÝ ŠAMPIÓN!


V pátek 26.10.2012 jsme využili posledního hezkého dne a pořídili našim dalmatinům nové fotky:

Frankie - Hollywood´s Dream Raul

Více fotek najdete ZDE: >>


Benjamin - Almighty´s Gift Royal Hermelin

Více fotek najdete ZDE: >>


Chantall - Venise Venus du Domaine Belle Rose

Více fotek najdete ZDE: >>


Andělka - Beverly Angelia Royal Hermelin

Více fotek najdete ZDE: >>


Čokoláda - Chantall´s Chocolate Royal Hermelin

Více fotek najdete ZDE: >>


Mona Lisa - Mylady Mona Lisa Royal Hermelin

Více fotek najdete ZDE: >>


Evita - Phoenix´s Black Pearl Royal Hermelin

Více fotek najdete ZDE: >>


Kejsina - Cassiopeia Princess Royal Hermelin

Více fotek najdete ZDE: >>


Pár obrázků mých pipinek :O))


Cestou z polského Zabrze jsem si odskočila do slovenské Žiliny a vyzvedla Kejsinu - Ch., JCh. Cassiopeia Princess Royal Hermelin, která u nás bude nějakou dobu bydlet. Evitce se nová kamarádka moc líbí :O))

Fotky Kejsiny a Evity najdete ZDE: >> ZDE: >> a ZDE: >>


NVP Zabrze, Polsko

14.10.2012

Rozhodčí: Wojciech Burski, Polsko

MultiJCh. PHOENIX´s BLACK PEARL ROYAL HERMELIN, mezitřída (1/1), Velmi dobrá 1

No comment ...


08.10.2012

Pár výsledků z výstav:


Po delší době jsme jeli na podzimní "Brno", nebyla jsem tam už několik let, protože výstava v prostorách stadionu Zetor Brno byla stísněná a nelíbila se mi.

Teď už je výstava pořádaná v halách, takže určitě lepší prostředí, než bývalo. Na výstavu jsem vzala Monu Lisu, aby začala Českého šampióna, a Čokoládu, abych ji trochu provětrala.

Evitu jsem nevzala, protože s ní dělat Českého šampióna dělat nebudu, jelikož ji příští rok zařadím do chovu. Její "krev" je hodně vzácná a cenná, takže nechci ztrácet čas zbytečnými výstavami.

Výstava byla pro nás příjemná, setkali jsme se s příjemnými lidmi a konečně jsem uviděla naše vnoučátka - sourozence z vrhu "A" Dalmabeauty. Holčičky jsou krásné, ale mým favoritem je Aax! Krásné telátko s nádhernou velikánskou hlavou a zasněným výrazem po dědečkovi Bennym! Úžasňák úžasňácký. V mladých jsem ho předváděla já, chtěla jsem si zkusit zase předvést takové krásné telátko, které bych si hned odvezla domů, jen kdyby páníčci dovolili :O)) Bohužel, panu rozhodčímu se nezdály jeho pysky, že jsou příliš velké a volné, takže mu dal výbornou bez titulu. Je pravdou, že Aax při pohledu na pamlsek slintá jako doga a že v době, kdy stál v postoji, se mu udělala u pusy velikánská bublina :O)), ale to nevadí. Aax má hlavu podobnou Frankieho hlavě, který v jeho věku vypadal taky jako doga. Taky měl velikánské těžké a masité pysky, ale časem mu nějak hlava dorostla a od dvou-třech let už má nádhernou suchou hlavu. Aax měl v pátek teprve rok, takže má ještě dost času na to, aby krásně dorostl do všech proporcí :O))

A jak jsme dopadli?

NVP Brno, CZ

29.09.2012

Rozhodčí: Iuza Beradze, CZ

ICh., MultiCh. MYLADY MONA LISA ROYAL HERMELIN, třída otevřená (1/4), Výborná 1, CAC, Národní vítěz, CAC ČMKU

ICh., MultiCh. CHANTALL´s CHOCOLATE ROYAL HERMELIN, třída šampiónů (2/2), Výborná 2, res. CAC

AAX of DALMABEAUTY, třída  mladých (1/1), Výborný 1

ARLIN of DALMABEAUTY, třída  mladých (1/2), Výborná 1, CAJC, BOJ

ANGELA of DALMABEAUTY, třída  mladých (2/2), Výborná 2


 V neděli 30.09.2012 jsme se vydali do polské Wroclawi. Vezla jsem tam jen Evitu, pro kterou to byla její první výstava v "dospělé" třídě, a na výlet s námi jela Chantálka a Benjamínek. Cesta a vše kolem probíhalo výborně, počasí taky ušlo, nicméně já tam jela s obavami, že pro nás výstava nemusí "dopadnout", jelikož jsem z rozpisu zjistila, že tam bude vystavovat rovněž jedna "chovatelka", která je s rozhodčími jedna ruka a ta, že nám "zařídí" špatnou známku, ona to má celkem ve zvyku :O)) .... Tak se i stalo,  a paní rozhodčí mi na můj dotaz, proč VéDé, odpověděla, že fena vlastně nemá chybu, ale nelíbí se jí a je malá (57 cm v kohoutku, střed standardu). No, když myslí .... Pomasírovali jsme ego jedné škaredky a jedeme dál :O))

MVP Wroclaw, Polsko

30.09.2012

Rozhodčí: Dorota Witkowská, Polsko

MultiJCh. PHOENIX´s BLACK PEARL ROYAL HERMELIN, mezitřída (1/1), Velmi dobrá 1


Do polského Rybniku jezdím celkem pravidelně a ráda. Od domu mám tuto výstavu 50 km a je tam fakt hezky. Ony skoro všechny výstavy ve Slezsku jsou příjemné, škoda jen, že Poláci nevymysleli více titulů, aby bylo proč jezdit :O)) Od věci by nebyl takový Grandšampión, Veterán šampión, ale třeba i Výstavní šampión atd., třeba jak to mají v Maďarsku. Když mám tolik výstav za humny, bylo by to hodně zajímavé.

Letos jsem přihlásila Evitu (její 2. výstava v dospělých) a Monu Lisu. Z Prahy přijela taky naše odchovankyně, Karima Kleopatra Royal Hermelin, se svými páníčky.

Jak byla sobota nádherná, tak neděle, kdy se výstava konala, byla hnusná! Meteorologové nekecají a předpověď jim vyšla na 200 %! Výstava začínala v 10,00 hodin, v kruhu ještě ani noha. Kolem půl jedenácté přestalo pršet, a začalo lít! Po jedenácté hodině přišli na řadu dalmatini, tak jsme si to v kruhu odplavali, každá z holek dostala výbornou a titul CWC. Mona Lisa dostala i titul Nejlepší fena v plemeni a titul BOB (za trest, protože musel čekat na závěrečky) dostal holandský pejsek. My fičeli domů a před druhou hodinou jsem se už válela v postýlce :O))

NVP Rybnik, Polsko

07.10.2012

Rozhodčí: Magdalena Musial, Polsko

MultiJCh. PHOENIX´s BLACK PEARL ROYAL HERMELIN, mezitřída (1/1), Výborná 1, CWC

KARIMA KLEOPATRA ROYAL HERMELIN, třída otevřená (1/1), Výborná 1, CWC

ICh., MultiCh. MYLADY MONA LISA ROYAL HERMELIN, třída šampiónů (1/1), Výborná 1, CWC, BOS


Karima Kleopatra Royal Hermelin (ICh. Funky Faun Royal Hermelin & Ch. Cassiopeia Princess Royal Hermelin), maj. Vratislav Mikšaník, Praha

 


ICh., MultiCh.,MultiJCh. Mylady Mona Lisa Royal Hermelin & MultiJCh. Phoenix´s Black Pearl Royal Hermelin


05.10.2012

Na Slovensku již běží reklama, ve které se mihnou naši miláčci, kterým vévodí náš dědek Frankie :O))


Včera jsme šli na houby, houby jsme našli, ale byl to nádherný výlet a krásný slunný podzimní den.

Doprovod nám dělala Andělka, která si výlet báječně užila.


V sobotu jsme při hledání hub byli úspěšnější, nutno ale podotknout, že jsme na houby vyloženě nejeli, stavili jsme se jen v lese při cestě z Brna. Čekal tam na nás nádherný pravák.

Doma, na zahradě pod břízkou, mne čekalo 5 kozáků. Za poslední měsíc jich vyrostlo bezmála 30!


Z takových krásných hub je vynikající smaženice, pro kvalitní bio vajíčka nemusím chodit daleko, stačí se zastavit u našich pipinek, které se předhánějí, která více snese. Jsou mezi nimi i rekordmanky, jak je vidět z fotky. Takové mega vejce není výjimkou :O))


Pár fotek z podzimní pohody na zahradě ...


 16.09.2012

Kouzelný víkend v Bratislavě!

Právě jsme prožili kouzelný víkend v Bratislavě, kdy naši "Hermelíni" natáčeli reklamu!

Měli jsme tu čest zúčastnit se filmařské magie, plné kouzel a snů....

Bližší informace zveřejníme až poté, co reklama, jejíž součástí se stali naši "punťové", bude zveřejněná.

A zde jsou naše "filmové" hvězdy:

 

ICh. MultiCh. Beverly Angelia Royal Hermelin


ICh., VeteranCh. MultiCh. Hollywood´s Dream Raul


MultiJCh. Phoenix´s Black Pearl Royal Hermelin


Richelieu Cardinal in Royal Hermelin


Ruslan´s Ring Royal Hermelin


Rwanda Rhonda Royal Hermelin


Royal Rita Rebecca Royal Hermelin


05.09.2012

MVP Arad, Rumunsko

01.09.2012

Rozhodčí: Ing. Jaroslav Matyáš, Slovensko

HOLLYWOOD´s DREAM RAUL, třída veteránů: V1, BEST VETERAN, BIS VETERAN

PHOENIX´s BLACK PEARL ROYAL HERMELIN, třída mladých: V1, CAJC, BEST JUNIOR & Junior Champion of Romania

MYLADY MONA LISA ROYAL HERMELIN, třída šampiónů: V1, CAC, CACIB & Champion of Romania


MVP Arad, Rumunsko

02.09.2012

Rozhodčí: Miroslav Zidar, Slovinsko

MYLADY MONA LISA ROYAL HERMELIN, třída šampiónů: V1, CAC, CACIB & Campion Romania cum laudae


Dne 30.08.2012 oslavila své 4. narozeniny kouzelná miminka z vrhu "J" Royal Hermelin!

Gratulujeme!

 

 


Pár fotek z VIII. Ostravské dalmatinšou:

 

 

Fotky pořídil fotograf Mirek Gora: >>


28.08.2012

VIII. OSTRAVSKÁ DALMATINŠOU

(Vandin memoriál)

a

ROYAL HERMELIN GOLDEN CUP 2012

24.08.2012

Vítězem VIII. Ostravské dalmatinšou se stala hnědá fenka Jasanka Jovanka Royal Hermelin a nejlepším dalmatinem chovatelské stanice Royal Hermelin se stal, teprve pětiměsíční, pejsek Richelieu Cardinal Royal Hermelin, ze kterého byla rozhodčí Ing. Eva Mayerová naprosto unesená, což mi dělalo velkou radost!

Mí "domácí puntíci" se umístili následovně: Frankie (Hollywood´s Dream Raul) - Nejkrásnější veterán pes a Nejkrásnější veterán, Chantall (Venise Venus du Domaine Belle Rose - Nejkrásnější veterán fena - 2. místo, Benjamínek (Almighty´s Gift Royal Hermelin) - Nejkrásnější černě tečkovaný pes a Nejkrásnější pes, Evita (Phoenix´s Black Pearl Royal Hermelin) - Nejkrásnější mladá fena - 2. místo, Čokoláda (Chantall´s Chocolate Royal Hermelin) - Nejkrásnější hnědě tečkovaná fena - 2. místo.

Absolutním vítězem Royal Hermelin Golden Cupu se stala, již tradičně, naprosto úžasná a jedinečná Azina (Azgiria Belle di Zucchero) majitelky Monika Jelínkové. Azina se stala rovněž vítězkou kategorie "profíků". Vítězové dalších kategorií byli:

Hollywood´s Dream Raul - Vítěz veteránů, Royal Rita Rebecca Royal Hermelin - Vítěz štěňat, Bucifalus Babbaleo di Zucchero - Vítěz psů, Ghana´s Gemma Royal Hermelin - Vítěz fen.

Počasí nám vyšlo dokonale, fotky zveřejním, jakmile mi dorazí ....


Trošku jsem při výběru termínu 8. Ostravské dalmatinšou pozapomněla podívat se, jestli se nekryje s nějakou výstavou. Do Mladé Boleslavi jezdím na výstavy ráda a na rozhodčí Mgr. Vieru Staviarskou bych určitě jela. Bohužel, termíny se kryly a jenom kvůli mne jsem termín Dalmatinšou přehazovat nechtěla, nebylo by to slušné k ostatním. Takže, za naše barvy v Mladé Boleslavi bojovala pouze naše vnoučata, mlaďoši naší Juninky (ICh., MultiCh. June Serendipity Royal Hermelin) - pejsek Aax of Dalmabeauty a fenka Arlin of Dalmabeauty chovatelky Míly Kelnarové. Dopadli naprosto skvěle!

MVP Mladá Boleslav

25.08.2012

Rozhodčí: Mgr. Viera Staviarská, Slovensko

AAX of Dalmabeauty, třída mladých, Výborný 1, CAJC

ARLIN of Dalmabeauty, třída mladých, Výborná 1, CAJC, BEST JUNIOR, BOG JUNIOR, BIS JUNIOR 4.-7. místo

Aax na první a Arlinka s paničkou na druhé fotce.


24.08.2012

VIII. OSTRAVSKÁ DALMATINŠOU a ROYAL HERMELIN GOLDEN CUP 2012

Na stránkách Ostravské dalmatinšou:

http://www.dalmatinsou.wz.cz

je již zveřejněn letošní katalog!


22.08.2012

VIII. OSTRAVSKÁ DALMATINŠOU a ROYAL HERMELIN GOLDEN CUP 2012

upozorňujeme na změnu adresy:

http://www.dalmatinsou.wz.cz


21.08.2012

MVP Užgorod & MVP Zakarpatie-2012, Užgorod, Ukrajina

18. + 19.08.2012

MVP Užgorod

Zhemchuzhina Karpat 2012

Rozhodčí: Viktoria POGODINA, UA

 

MVP "Zakarpatie-2012"

Rozhodčí: I.E.Semjenjenko, UA

 


V1, BEST VETERAN

BIS VETERAN

HOLLYWOOD´s DREAM RAUL, třída veteránů

 

V1, BEST VETERAN, BOB

BIS VETERAN II., BOG III.

 


V1, CAJC, BEST JUNIOR

PHOENIX´s BLACK PEARL ROYAL HERMELIN, třída mladých

 

V1, CAJC

 


 

V1, CAC, CACIB, BOB

 

MYLADY MONA LISA ROYAL HERMELIN, třída šampiónů

V1, CAC, CACIB

 


 

BIS BEST COUPLE II.

 

HOLLYWOOD´s DREAM RAUL & PHOENIX´s BLACK PEARL ROYAL HERMELIN

BIS BEST COUPLE III.


Pes Hollywood´s Dream Raul splnil podmínky pro získání titulu VETERÁN ŠAMPIÓN UKRAJINY,

fenka Mylady Mona Lisa Royal Hermelin ve věku 2 roky a 4 měsíce splnila podmínky pro udělení titulu

MEZINÁRODNÍ ŠAMPIÓN KRASY - C.I.B.

Reportáž bude zveřejněná, až se mi sejdou všechny fotky ....


Dne 22.08.2012 oslaví své 5. narozeniny miminka z vrhu "Ch" Royal Hermelin, a s nimi má sluníčková Čokoládka (Chantall´s Chocolate Royal Hermelin)!

Gratulujeme!


13.08.2012

Dnešního dne slaví své 7. narozeniny vrh "B" Royal Hermelin, a taky naše Andělka (Beverly Angelia Royal Hermelin)!

Gratulujeme!

Z tohoto vrhu, kromě naší Andělky, v České republice zůstala pouze fenka Babulka Blackie. Sourozenci Buonafe Anife, Bruce Willis a Baby Boom bydlí ve Francii a pejsek Bacio di Belmondo bydlí v Dánsku.

Takže pusinu na čumák dám jen našemu l´Enfant Terrible - Andělce, která je úžasná svým temperamentem :O)) Někdy až příliš :O))

Andělka ve své malé postavičce skrývá velké srdce bojovníka, vše musí mít pod kontrolou, všude musí být první, vše musí řešit "bulíčím stylem": tak se jdu na to podívat, co se to vlastně děje!

Andělka je velice oddaná a zodpovědná, potřebuje pracovat a položila by za mne život.

Asi má pocit, že to, když jsem jí při porodu, při kterém se narodila už promodralá a nedýchala, zachránila život, mi musí celý život vracet :O))

Své tři vrhy štěňat "I" Royal Hermelin, "M" Royal Hermelin a "O" Royal Hermelin odchovala přepečlivě, štěňata měla spočítaná a pomalu seřazená podle velikosti :O))

Přestože Andělka odchovala nádherné tři vrhy, je z ní rovněž úspěšná výstavní fenka. Mezi štěňátky stačila získat tituly:

Mezinárodní šampión krásy - Grandšampión Rumunska - Šampión České republiky - Šampión Slovenska - Šampión Polska - Šampión Rumunska

Šampión Ukrajiny - Šampión Srbska - Transilvania Winner - Junior šampión DK ČR - BOG - res. BOG - BOB 3x


Jak jsem tak hledala nějaké fotky Andělky, narazila jsem na fotogalerii pod názvem

"Hnědá krása"

Všechny moje holky - Chantall, Andělka a Čokoláda - jsou zde výrazně mladší a je zde rovněž plno dalších fotek mých hnědých "miminek" :O))


Někdo se rád chlubí cizím peřím, já se ráda pochlubím vlastní sklizní :O))

Vše v kvalitě "BIO" a vše z mé zahrádky. Sklizeno za jedno odpoledne :O))

I ten nádherný kozák vyrostl na mé zahradě...


03.08.2012

A je to tady! Toto je úplně první vajíčko, které snesly mé úplně první slepice v životě!

Za těch 14 dnů, co začalo mých 11 pipinek snášet, už bylo vajíček nespočítaně,

ale toto je jedno jediné první, bílé a krásné svou jednoduchostí a svým dokonalým tvarem! :O))


Dne 22.07.2012 oslavila své 2. narozeniny štěňata z vrhu "N" Royal Hermelin!

Gratulujeme!


Západ slunce nad Rychvaldem ....


18.07.2012

Dnešního dne slaví své 6. narozeniny vrh "F" Royal Hermelin, který je jedním z našich nejlepších vrhů!

Gratulujeme a vzpomínáme!

NVP Sremski Karlovci & MVP Irig, Srbsko

14.-15.07.2012


NVP Sremski Karlovci, Srbsko, 14.07.2012

Rozhodčí: Bošnjak Tibor, Srbsko

ICh., VeteranCh., GrandCh., MultiCh., JCh.

HOLLYWOOD´s DREAM RAUL

třída veteránů: Výborný 1, CAC

BIS VETERÁN

 

JCh. PL, SRB

PHOENIX´s BLACK PEARL ROYAL HERMELIN

třída mladých: Výborná 1, CAJC

Ch.SK, JCh.CZ, SK,PL,RO, SRB

MYLADY MONA LISA ROYAL HERMELIN

třída otevřená: Výborná 1, CAC


MVP Irig, Srbsko, 15.07.2012

Rozhodčí: Nataša Davidović, Srbsko

JCh. PL, SRB

PHOENIX´s BLACK PEARL ROYAL HERMELIN

třída mladých: Výborná 1, CAJC

 

Ch.SK, JCh.CZ, SK,PL,RO, SRB

MYLADY MONA LISA ROYAL HERMELIN

třída šampiónů: Výborná 2, res. CAC

 


Dne 13.07.2012 oslavil své 3. narozeniny náš Lukášek - Ch.PL E´Lucius Malfoy of Wolfcubs!

Lukášku, vše nejlepší!


11.07.2012

Dnešního dne slaví své 3. narozeniny štěňata z vrhu "L" Royal Hermelin!

Gratulujeme!


Léto je v plném proudu, a jak si je užíváme? Parádně!


Veni, vidi, vici ....


Carpe diem ....

 

 

Více fotek najdete zde: >>A pro ochlazení v tropických vedrech obrázek, který pohladí duši a osvěží ....


27.06.2012

Bereme záznamy na štěňata po rodičích Assiduitas Iwannamaker & ICh., MultiCh. Chantall´s Chocolate Royal Hermelin.

&

Jedná se o velice zajímavé a kvalitní spojení, zahraniční krytí. Otec štěňat pochází z vynikající krevní linie, nese špičkovou americkou krevní linii. Matka štěňat Čokoláda je kvalitní a prověřená chovná fena. Oba rodiče a jejich prarodiče jsou, samozřejmě, oboustranně plně slyšící, plnochrupí, mají vynikající charaktery a zdraví!

Více informací a rezervace na tel: +420-774 137753


Všechna štěňata z vrhu "R" Royal Hermelin mají nové domovy ...


Dne 24.06.2012 oslavila své 1. narozeniny naše Evita - JCh. Phoenix´s Black Pearl Royal Hermelin


MVP Szczecin, Polsko, 23.06.2012

Rozhodčí: Malgorzata Wieremiejczyk-Wierchowska, Polsko

Ch.,JCh. Mylady Mona Lisa Royal Hermelin, třída šampiónů, Výborná 1, CWC & CACIB

Phoenix´s Black Pearl Royal Hermelin, třída mladých, Výborná 1, Zw.Ml.,

a splnila podmínky pro udělení titulu Polský šampión mladých!

Ch.,JCh. Mylady Mona Lisa Royal Hermelin & JCh. Phoenix´s Black Pearl Royal Hermelin


Dne 22.06.2012 oslavila své 1. narozeniny štěňata z vrhu "O" Royal Hermelin!

Gratulujeme!


11.06.2012

NVP Raciborz, Polsko, 10.06.2012

Rozhodčí: Leszek Salamon, Polsko

F´Murphy´s Law of Wolfcubs, třída šampiónů (1/1), Výborný 1, CWC

Phoenix´s Black Pearl Royal Hermelin, třída mladých (1/1), Výborná 1, Zw.Ml., Best Junior

F´Murphy´s Law of Wolfcubs splnil podmínky pro udělení titulu POLSKÝ ŠAMPIÓN!

Více o výstavě najdete ZDE: >>


Dne 10.06.2012 oslavila své 8. narozeniny moje Francouzka Chantálka (ICh. MultiCh. Venise Venus du Domaine Belle Rose)

Chanty, ty má hnědá krasavice, vše nejlepší!


08.06.2012

Ihned k odběru štěňata z vrhu "R" Royal Hermelin,

pejsek Ruslan´s Ring Royal Hermelin a fenka Rwanda Rhonda Royal Hermelin.

Více fotek Ruslana a Rwandy ve věku 11 týdnů najdete ZDE: >>


Ruslan´s Ring Royal Hermelin

je hnědě tečkovaný pejsek, hezky stavěný, mohutný, je to takové malé slůně a má úžasnou povahu. Je hravý, přátelský a rozvážný.


Rwanda Rhonda Royal Hermelin

je hnědě tečkovaná fenka, velice temperamentní a charismatická, je drobnější. Má vynikající charakter, je velice kontaktní a mazlivá.


Více fotek Ruslana a Rwandy na výletě najdete ZDE: >>


07.06.2012

Dne 06.06.2012 by oslavila své 13. narozeniny naše Vanda

 

MultiCh. Lawenda Loris Uśmiech Dalmacji

(06.06.1999 - 19.09.2011)


05.06.2012

MVP Subotica, Srbsko, 03.06.2012

Rozhodčí: Nebojša Šurbatović, SRB

Phoenix´s Black Pearl Royal Hermelin, třída mladých, Výborná 1, Prvak Razreda mladih (Youth Winner)

Beverly Angelia Royal Hermelin, třída šampiónů, Výborná 1, CAC SRB, CACIB & BOB

Andělka - Beverly Angelia Royal Hermelin - splnila podmínky pro udělení titulu Interšampión - C.I.B.

Beverly Angelia Royal Hermelin, nar. 13.08.2005, BAER bil+

Interšampión, Grandšampión Rumunska, Šampión České republiky, Slovenska, Polska, Ukrajiny, Rumunska, Srbska,

Klubový šampión mladých, BOG + res. BOG

matka vrhů: "I" Royal Hermelin >> "M" Royal Hermelin >> "O" Royal Hermelin >>

Článek o MVP v Subotici najdete ZDE: >>


24.05.2012

Dnešního dne byly spuštěny přihlášky na akce:

VIII. OSTRAVSKÁ DALMATINŠOU a MONTANUS CUP 2012

Informace a přihlášky najdete ZDE: >>


22.05.2012

NVP Bytom, Polsko, 20.05.2012

Rozhodčí: Anna Rajs, Polsko

E´Lucius Malfoy of Wolfcubs, třída otevřená (1/1), Výborný 1, CWC, BOS

Phoenix´s Black Pearl Royal Hermelin, třída mladých (1/1), Výborná 1, Zw.Ml., Best Junior & BOB

Na výstavu do polské Bytomi jsme se vydali až po několika létech, přestože ji máme cca 100 km od domu. Předpokládala jsem, že tam budeme mít konkurenci, ale nakonec tam byli jen mí dalmatini :O))

Posuzovala paní rozhodčí Anna Rajs, která posuzuje velice precizně, dá hodně na zbarvení a je "zubařka", což nám nevadilo, protože všichni mí přihlášení psi jsou plnochrupí, takže toto řešit nemusíme. Přihlášená byla ještě Dina, ale paní rozhodčí "nedala" její hodně tmavou barvu, takže jsme z posuzování odstoupili.

A jak jsme dopadli? Lukáš - E´Lucius Malfoy of Wolfcubs - získal poslední titul CWC a tím splnil podmínky pro udělení titulu POLSKÝ ŠAMPIÓN,  o který mu urychleně zažádám, aby štěňátka z našeho vrhu "R" Royal Hermelin mohla mít v průkazech původu u tatínka napsáno, že je šampión :O))

Evitka - Phoenix´s Black Pearl Royal Hermelin - byla na své první výstavě, kde o něco jde (a celkem to byla její druhá výstava) a byla naprosto úžasná! Nebála se, byla temperamentní a paní rozhodčí ohromila natolik, že jí dala nejen všechny tituly pro "mládež", ale v porovnání s Lukášem jí dala rovněž titul Vítěz plemene - BOB!

Měla jsem ohromnou radost, že tato naše malá holčička porazila téměř tříletého psa, nicméně, bylo teprve 11 hodin a závěrečky začínaly až po třetí hodině. Na jedné straně jsem si říkala, že bych měla počkat, ale asi ve mne není ta touha, jako v jiných vystavovatelích, kteří chtějí vyhrát vždy, jakýmkoliv způsobem a třeba i díky handlerům :O)), takže jsem se rozhodla, že závěrečky oželím a pojedu domů. Ono slunce pálilo čím dál více, bylo dusno a dlouhým čekáním v těchto podmínkách bych taky Evitě mohla výstavy znechutit, přece je to ještě pořád miminko, a výstav si užije ještě dost. Nechala jsem tedy zapsat výsledky do PP, vydyndala cenu za BOBa (kokardu) a ve 12 hodin jsme fičeli směr Rychvald. Půl hodiny před začátkem závěreček jsem už byla doma, měla psy vyvenčené, štěňata nakrmená, já byla po obědě, a ležíc v postýlce jsem si chrochtala, jak jsem to úžasně vymyslela.

Frankie, Čokoláda a Evita vedle mne rozhodně souhlasili :O))


10.05.2012

Štěňata z vrhu "R" Royal Hermelin mají dnes 7 týdnů, nejnovější fotky a informace o vrhu "R" Royal Hermelin najdete zde: >>


Dne 08.05.2012 proběhl na kynologickém cvičišti ZKO Šenov první ročník coursingového závodu pod názvem ROYAL HERMELIN CUP.

Reportáž bude, jakmile mi dorazí fotky :O))

Jen ve zkratce - absolutním vítězem se stala fena Azgiria Bella di Zucchero.

Vítězové jednotlivých kategorií - Nejlepší profík: Azgiria Bella di Zucchero, Nejlepší fena: Night Storm Nieves Royal Hermelin, Nejlepší pes: Bucifalus Babbaleo di Zucchero, Nejlepší veterán: Hollywood´s Dream Raul, Nejlepší baby: Phoenix´s Black Pearl Royal Hermelin.

Pořadí o absolutního vítěze: 1. Azgiria Bella di Zucchero, 2. Night Storm Nieves Royal Hermelin, 3. Hollywood´s Dream Raul, 4. Bucifalus Babbaleo di Zucchero


Dne 07.05.2012 to bylo 10 let, co se jen a jen pro mne narodil můj Amor Magor Frankie :O))

Frenkáčku, vše nejlepší!

Hollywood´s Dream Raul, *07.05.2002


Dne 05.05.2012 oslavila své 6. narozeniny štěňata z vrhu "E" Royal Hermelin.

Gratulujeme!


26.04.2012

Poslední týden byl velice hektický a hodně se toho událo, takže dnešní aktualizace bude rozsáhlá:


Štěňata z vrhu "R" Royal Hermelin mají dnes 5 týdnů, nejnovější fotky a informace o vrhu "R" Royal Hermelin najdete zde: >>


Dne 24.04.2012 oslavila své 4. narozeniny štěňata z našeho vrhu "I" Royal Hermelin !

Gratulujeme!


2 x MVP Satu Mare, Rumunsko, 21.-22.04.2012

Naše Juninka - June Serendipity Royal Hermelin (ICh. Almighty´s Gift Royal Hermelin & ICh. Venise Venus du Domaine Belle Rose) na 2 x CACIB v rumunském Satu Mare o víkendu 21.-22.04.2012 ve třídě šampiónů získala tituly 2xCAC, 2xCACIB a BOB, čímž splnila podmínky pro udělení titulu Mezinárodní šampión krásy, a získala tituly Rumunský šampión a Rumunský grandšampión (Champion Romania Cum Laudae)! Gratulujeme!

ICh. MultiCh. June Serendipity Royal Hermelin, nar. 30.08.2008

Černě tečkovaná fena, plnochrupá, oboustranně plně slyšící (BAER bil+), lemon test negativní.

Interšampión - Granšampión Slovenska - Grandšampión Rumunska

Šampión České republiky - Šampión Slovenska - Šampión Polska - Šampión Rumunska

Junior šampión České republiky - Národní vítěz - BOG I.

a je matkou nádherného a vysoce kvalitního vrhu štěňátek "A" Dalmabeauty!


IX. Vořiškiáda v Hranicích na Moravě, 21.04.2012

Fotky najdete zde: >>


Fotky Bennyho a Evity na výletě: >>


18.04.2012

Za 2 týdny bude uzávěrka  přihlášek na coursing dalmatinů pod názvem Royal Hermelin Cup 2012 >>

Poháry už máme připravené! Stačí přijet!


Článek o NVP Zabrze 15.04.2012 najdete zde: >>


16.04.2012

NVP Zabrze, Polsko, 15.04.2012

Rozhodčí: Andrzej Brabletz, PL


Ch., JCh. F´Murphy´s Law of Wolfcubs, třída šampiónů (1/1), Výborný 1, CWC, BOS

Ch., JCh. Mylady Mona Lisa Royal Hermelin, třída šampiónů (1/2), Výborná 1, CWC, BOS & BOB

Ch. JCh. Mylady Mona Lisa Royal Hermelin & Ch. JCh. F´Murphy´s Law of Wolfcubs


13.04.2012

Nejnovější fotky a informace o vrhu "R" Royal Hermelin najdete zde: >>


11.04.2012

Dne 10.04.2012 oslavil své 2. narozeniny náš Murphy - Ch., JCh. F´Murphy´s Law of Wolfcubs

Gratulujeme!


Dne 09.04.2012 oslavila své 6. narozeniny štěňata z našeho vrhu "D" Royal Hermelin !

Gratulujeme!

 

Dream´s Dé Já Vú Royal Hermelin (ICh., MultiCh. Hollywood´s Dream Raul & Ch. Xandra Uśmiech Dalmacji) - nejúspěšnější odchovanec z vrhu "D" Royal Hermelin,  který bydlí ve Francii a je tam již otcem a dědečkem mnoha vrhů. Rovněž výstavně je velice úspěšný.


06.04.2012

Veselé Velikonoce! Happy Easter!

Veselé Velikonoce a slunce v duši přeje všem přátelům a příznivcům chovatelské stanice Royal Hermelin Ing. Monika Sedláčková!


Nejnovější fotky a informace o vrhu "R" Royal Hermelin najdete zde: >>


04.04.2012

 Dnešního dne slaví své 6. narozeniny štěňata z našeho vrhu "C" Royal Hermelin

a s nimi i naše Kejsinka (Ch. Cassiopeia Princess Royal Hermelin).

Gratulujeme!


02.04.2012

Pár velikonočních obrázků našich miminek z vrhu "R" Royal Hermelin:

Nejnovější informace o vrhu "R" Royal Hermelin najdete zde: >>

Více velikonočních fotek vrhu "R" Royal Hermelin najdete na rajčeti: >>


Všechna štěňata z vrhu "Q" Royal Hermelin mají své domovy.

V pátek našel své páníčky také pejsek Quickstep´s Dancer Royal Hermelin. Netušila jsem, že mi a Čokoládě bude tolik chybět ... Je to skutečně mimořádné štěně! Přeji mu do dalšího života vše nejlepší!


30.03.2012

Nejnovější informace a fotky vrhu "R" Royal Hermelin najdete zde: >>


26.03.2012

Dne 22.03.2012 se nám narodila štěňata z vrhu "R" Royal Hermelin.

Otcem je černě tečkovaný pejsek E´Lucius Malfoy of Wolfcubs, matkou hnědě tečkovaná fenka Jasmine Jordana Royal Hermelin.

Máme 8 miminek - 4 pejsky (2 ČT, 2 HT) a 4 fenky (3 ČT a 1 HT). Odběr štěňat bude od 11.05.2012!

Více informací o vrhu "R" Royal Hermelin: >>. Rezervace štěňat na tel čísle: +420-774 137753.

Domov hledá poslední pejsek z vrhu "Q" Royal Hermelin

QUICKSTEP´s DANCER ROYAL HERMELIN

Standardní, hnědě tečkovaný pejsek, vynikající vyrovnané povahy. Dancer je velké sluníčko, které se chce pořád mazlit. Je jiný, než ostatní štěňata. Zatím, co ta vyběhnou ven, Dancer si vyskočí na sedačku a směje se na mne a láká mne, abych šla k němu a pomazlila se s ním. Až teprve poté, co dostane dostatek pusinek a náležitě ho pomačkám, je spokojený a ochotný jít ven za ostatníma. Jsem přesvědčená, že Dancer je ideální pes pro lidi, kteří o svého dalmatina přišli, protože svou láskou jim bolest ze ztráty dokáže rychle překonat :O))

Více informací o vrhu "Q" Royal Hermelin: >>

Dne 23.03.2012 oslavil své 7. narozeniny můj Benjamínek - Almighty´s Gift Royal Hermelin.

Zde jsou jeho nejnovější fotky: >>


22.03.2012

Poslední týden je nabitý událostmi, takže pouze telegraficky:

- dne 18.03.2012 se v Plzni po naší Iowě (Ch. Iowa Idunna Royal Hermelin) narodilo v chovatelské stanici Royal Felicity krásných 11 štěňátek!

Gratulujeme!

- v úterý 20.03.2012 jsem úspěšně složila profesní zkoušky

- ve středu 21.03.2012 jsme na Slovensku nakryli Kejsinu (Ch.Cassiopeia Princess Royal Hermelin) Lukášem (E´Lucius Malfoy of Wolfcubs), tentokrát bylo krytí na jedničku, takže snad to vyjde - vrh "S" Royal Hermelin

- Právě se nám rodí štěňata z vrhu "R" Royal Hermelin (E´Lucius Malfoy of Wolfcubs x Jasmine Jordana Royal Hermelin), porod začal dnešního dne po půlnoci, lehký ale určitě není ...

Číslo "22" je pro Royal Hermelin zřejmě magickým, vždyť naše Čokoláda se narodila 22.08.2007, její první vrh "N" se narodil 22.07.2007, její druhý vrh "Q" se narodil 22.12.2012, Andělka porodila svůj poslední vrh "O" dne 22.06.2011 a Jasmínka, mladší sestra Čokolády, právě rodí štěňata z vrhu "R" 22.03.2012!

 - zítra, tedy 23.03.2012 oslaví své 7. narozeniny naše "Áčko", tedy i můj milovaný Benjamínek - Almighty´s Gift Royal Hermelin

Gratulujeme!

 

- pozítří, 24.03.2012 bude naší malé usurpátorce Evitce (Phoenix´s Black Pearl Royal Hermelin) 9 měsíců, a tedy vstoupí do věkové kategorie "mladých"

Popozítří, 25.03.2012 oslaví své druhé narozeniny štěňata z vrhu "M" Royal Hermelin, a s nimi i naše úžasná Mylady Mona Lisa Royal Hermelin

Gratulujeme!


17.03.2012

Domov hledají poslední tři štěňata z vrhu "Q" Royal Hermelin:

Pejsci Quest for Love a Quickstep´s Dancer a fenka Quinta Esentia

Informace na tel. čísle: 774-137753

Nejnovější fotky volných štěňat najdete zde: >> Více informací o vrhu "Q" Royal Hermelin: >>


Nejnovější video štěňat z vrhu "Q" Royal Hermelin:


Nejnovější fotky naší (ještě) dorostenky Evity (Phoenix´s Black Pearl Royal Hermelin, *24.06.2011) najdete zde: >>


12.03.2012

Dnešního dne byly spuštěny přihlášky na coursing dalmatinů pod názvem Royal Hermelin Cup 2012 >>


09.03.2012

SS DALMATIN!

Nový domov hledá téměř tříletý, černě tečkovaný, pejsek LAWENDA´s PRIDE ROYAL HERMELIN!

Foto ve věku 6 týdnů

Pejsek, kterému říkají LAVIK, bydlel se svými páníčky na vesnici u Blanska. Pak se s nimi přestěhoval do Prahy, kde jej, kvůli pracovnímu vytížení páníčka a těhotenství paničky nezvládají, a proto se jej rozhodli věnovat hodným lidem, kteří mu poskytnou vhodný domov, nejlépe opět na vesnici, v domečku se zahrádkou.

Informace na tel. čísle: 608-888288, Lucie Zachovalová

Apeluji na zdravý rozum a zodpovědnost případných zájemců!

Nechtějte pejska jen proto, že je zadarmo! Náležitě zvažte, zda jste mu schopni skutečně poskytnout stabilní domov a nechat si jej už napořád! I tak změna domova pro pejska bude velkým stresem a zklamáním, protože u dosavadních páníčků vyrůstal od malého štěňátka a nade vše je miluje.

Uvědomte si, že jej nemůžete znovu zklamat!!!


Vážení přátelé! Srdečně Vás v roce 2012 zveme na:

  Royal Hermelin Cup 2012

- coursingový závod dalmatinů o putovní pohár chovatelské stanice Royal Hermelin

Termín: 08.05.2012, Místo konání: Kynologické cvičiště ZKO Šenov

PŘIHLÁŠKY BUDOU SPUŠTĚNY OD 12.03.2012!

MAXIMÁLNÍ POČET STARTUJÍCÍCH BUDE 35! NEVÁHEJTE!

 VIII. Ostravská dalmatinšou - Vandin memoriál a Montanus Cup 2012

Termín: 25.08.2012, Místo konání: Kynologické cvičiště ZKO Šenov

Informace na: http://www.dalmatinsou.cz


 

Kontakt:

Ing. Monika Sedláčková, Tel: +420-774-137 753