Chovatelská stanice dalmatinů FCI.

Since 2000


 

Archív roku 2020


23.12.2020 

 

Příjemné prožití vánočních svátků a vše nejlepší v roce 2021 přeje Monika Sedláčková!

Přeji všem, aby následující rok nebyl horší, než rok 2020. To je tak asi vše...

Sledujte nás na Facebooku. Pokud mne budete chtít kontaktovat, tak jedině v urgentních případech telefonicky na tel. čísle 774-137753, minimálně do Třech králů nebudu na mailu ani na messengeru.

 


16.10.2020 

Bohužel, doba koronavirová štěňatům nepřeje, takže nám Tinka nezabřezla...

Celkem jsem z toho zklamaná, protože s jejím krytím v Itálii bylo opravdu hodně práce. Tinka by měla hárat v únoru 2021, krýt budeme jiným, mladším, psem.

Momentálně má vystaven krycí list Calamity Jane Royal Hermelin, která by měla hárat nejpozději v listopadu 2020. Tady už půjdu na jistotu a budu krýt Palmym -

Palm Spring du Moulin de l´Âge.

Prosím všechny ty, kteří u mne mají zarezervované štěně, aby mne kontaktovali mailem. Děkuji!


20.08.2020 

Srdečně Vás zveme na další ročník speciálního závodu v coursingu pod názvem

ROYAL HERMELIN CUP 2020

Vendulčin memoriál

který se bude konat dne 27.09.2020 u Karvinského moře.

O propozice a přihlášky si můžete požádat na: dalmatinsou@email.cz

Odkaz na událost je na Facebooku ZDE: >>


10.08.2020 

Dne 07.08.2020 proběhlo krytí Tinky Buddym: >>

&

Ch., EJW Daumont Quirk of Fate & Tamara Tinka Barks Royal Hermelin


01.08.2020 

Od poslední aktualizace se u nás stalo hodně dobrých věcí, mám spousty fotek našich psů a odchovanců, prostě pohoda...

To vše zastínila událost včerejší noci, ze které jsem stále v šoku.

Před 23. hodinou jsem vypustila Vendulku, Evitu, Juninku a Doctora House na zahradu, aby se před večeří vyvenčili.

Postupně jsem je začala volat, ale Vendulka s Evitou se nevracely.

Pak jsem se podívala na dvorek, Evita tam byla, ale nechtěla jít domů. Přišla jsem k ní a ona seděla u ležící Vendulky, snažila se ji tahat, marně, Vendulka byla mrtvá...

Nevím, co se stalo, jestli se nějak strkali nebo Vendulka vrazila do stromu, u kterého ležela, nevím...

Vendulka odešla v plném zdraví, nikdy jí nic nebylo, byla veselá, šťastná, energická.

Opustila mne hodně hodně brzy, Vendulka byla mým nejmilejším, nejhodnějším a nejposlušnějším psem, kterého jsem kdy měla...

Vendulko, proč?

Venise Venus from Royal Hermelin

(Ch., JCh. F´Murphy´s Law of Wolfcubs & Ch., JCh. Phoenix´s Black Pearl Royal Hermelin)

11.02.2014 - 31.07.2020

BAER bil+, plnochrupá, černě tečkovaná, lemon gen negativní, profil DNA stanoven, maligní hypertermie N/N, CAT, PRA a ostatní dědičné oční nemoci negativní

Ch. Polska

BOB, 3x BOS, res. CACIB, Zw.Mlodziezy

Matka vrhu: "Z" Royal Hermelin


21.06.2020 

20 let chovatelské stanice Royal Hermelin!

 Dne 20.06.2000 byla ČMKU na základě uznání FCI zapsána do registru chovatelských stanic psů všech plemen v České republice pod registračním číslem 872/00 chovatelská stanice Royal Hermelin.

Tato má chovatelská stanice se věnuje výhradně chovu plemene dalmatin.

 Zakladatelkou byla černě tečkovaná fenka Vanda, importovaná z Polska - MultiCh. Lawenda Loris Uśmiech Dalmacji od chovatelek Hanna a Danuta Malacina z Varšavy.

 Dalším pejskem byl Frankie – ICh., MultiCh., MultiJCh. Hollywood´s Dream Raul, chovatelky Kateřiny Malović z Prahy. 

Trojici zakladatelů doplnila hnědě tečkovaná fenka Chantall – ICh., MultiCh. Venise Venus du Domaine Belle Rose, importovaná z Francie od chovatelky Corinne Ouzet - Lantais.

 Dalšími mými dalmatiny byli a jsou Benjamínek – Ich., MultiCh., MultiJCh. Almighty´s Gift Royal Hermelin, Andělka – Ich., MultiCh. Beverly Angelia Royal Hermelin, Kejsina – Ch., JCh. Cassiopeia Princess Royal Hermelin, Čokoláda – Ich., MultiCh. Chantall´s Chocolate Royal Hermelin, Mona Lisa – Ich., MultiCh., MultiJCh. Mylady Mona Lisa Royal Hermelin, Evita – Ch., JCh. Phoenix´s Black Pearl Royal Hermelin, Tinka – Tamara Tinka Barks Royal Hermelin, Vendulka – Ch. Venise Venus from Royal Hermelin, Juninka – Calamity Jane Royal Hermelin, Čiki – Doctor House Royal Hermelin a Sonička – Boa Hermelin Call Tess.

 Ve spolumajitelství mám pejsky Lukáše – Ch. E´Lucius Malfoy of Wolfcubs, Murphyho – F´Murphy´s Law of Wolfcubs a nejnověji Palmyho – Palm Spring du Moulin de l´Âge, kdy tímto děkuji Kláře, že se o něj hezky stará.

 V chovu jsem dále použila dalmatiny, které jsem importovala z Polska – fenky Ch. Źuzia Uśmiech Dalmacji a Ch. Xandra Uśmiech Dalmacji, pejska JCh. Xarras Uśmiech Dalmacji, a fenku JCh. Violine Vicky du Domaine Belle Rose, kterou jsem importovala z Francie.

Dále jsem v chovu použila mé odchovy – Ich., MultiCh. Funky Faun Royal Hermelin a Jasmine Jordana Royal Hermelin.

Kryli jsme rovněž v zahraničí - v Německu a ve Švýcarsku, nyní plánujeme krytí v Itálii a ve Francii.

 Za těch 20 let (21 let s dalmatiny celkem) jsem vlastně nebyla bez psů ani na jedné dovolené, na prstech bych mohla spočítat noci strávené bez mých psů, 2 měsíce mého života jsem strávila u porodů, přibrala jsem 35 kilo a poznala hodně fajn lidí.

 Bohužel jsem se potkala i s lidmi zlými, kterých se kolem chovu psů motá celkem hodně…

Těm zlým a závistivým lidem bych chtěla poděkovat za to, že jsou mým motorem a ženou mne dál.

 Jak se říká „Psi štěkají, a karavana táhne dál…“

  Ale především bych chtěla touto cestou poděkovat lidem, kteří mi v mém chovu pomohli a mnohému mne naučili:

 Chovatelkám Vandy - Hanně a Danutě Malacině, které mne zásobovaly radami, psychicky mne podporovaly a poskytovaly chovatelský servis, dále holkám Aleně Králové a Daši Neuvirtové, které se mnou zažívaly naše výstavní začátky, dále Daniele Chrástecké, Renátě Nociarové, Petře Šubertové a Andrei Lerchové, které mne daly velice cenné rady do chovu a výstavnictví.

Chovatelkám Jolanta Zawadska a Zdenka Vavrová, které mi pomohly s pokračováním chovu.

Romana Macečková a Nikola Pavlíková mi skoro celých 20 let pomáhají, zorganizovaly jsme spolu také 10 ročníků Ostravské dalmatinšou, Romana mi pomáhá rovněž všechno snášet psychicky. Absolvovaly jsme společně taky hodně výstav.

Neuvěřitelné a zábavné cesty na výstavy jsem absolvovala rovněž s Gabi Navrátilovou, Romanou Manišovou, Janou Drážnou, Andreou Klobásovou, Helenou Valovou a Mirkem Gorou.

Dále děkuji Miloslavě Kelnarové za pomoc celkovou, za psychickou podporu Heleně Šmídové a dalším majitelům mých odchovů, kteří se starají o naše miminka.

Moc děkuji Denise Dleskové, Editě Fenclové, Lence Kubicové, Zlatici Muchové, Peterovi Dzuro, Heleně Šmídové a dalším za pomoc při nemoci Juninky.

 Na závěr bych chtěla poděkovat veterinářům, kteří mne hodně naučili a pomohli: Radkovi Fabiánkovi, Jirkovi Barhoňovi, Andrei Lerchové, Blance Šturmové, Polákům a veterinářům z Veterinární kliniky Life v Havířově, Petru Vránovi, který mi zachránil Frankieho, a zejména dvěma perfektním veterinářům Magdě Baronové a Václavu Petrovi z veteriny v Ostravě - Hrabové.

 Pokud jsem na někoho zapomněla, velice se omlouvám, ne, že bych chtěla, ale jde to s věkem

 A na úplný závěr bych ještě chtěla nejvíce poděkovat mé mámě, která to všechno se mnou absolvuje a když je třeba, postará se mi o mou smečku...

 

Dále se vypisovat nebudu, na mých internetových stránkách je toho dost, uvedu zde pouze strohá, nicméně, velice zajímavá, čísla:

- Za 20 let existence chovatelské stanice Royal Hermelin jsem odchovala celkem 36 vrhů dalmatinů.

- Importovala jsem celkem 13 dalmatinů z Polska, Francie a Německa.

- Mé odchovy byly exportovány do 11 zemí – Slovensko, Polsko, Německo, Švýcarsko, Rakousko, Francie, Dánsko, Itálie, Španělsko, Řecko a USA.

-  Mé odchovy se staly zakladateli nebo byly použity ve více než 15 chovatelských stanicích v České republice, Slovensku, Polsku, Německu, Švýcarsku, Francii a USA.

- Mí „domácí psi“ a naše odchovy získali přes 150 titulů – šampionátů (ICh., Ch., JCh.).

-         - Já jsem se svými psy absolvovala přes 400 výstav v České republice, na Slovensku, v Polsku, Ukrajině, Rumunsku, Srbsku, Maďarsku, Rakousku, Německu a Francii, které mne stály přes 1,2 mil. Kč.

-           - Od roku 2004 se účastním výstav rovněž jako vedoucí kruhu, byla jsem už více než na 25 výstavách - od oblastní až po Světovou na Slovensku.

- Mí psi a mé odchovy účinkovali v několika televizních reklamách a seriálech, vystupovali jsme rovněž v pořadu Dobré ráno v ČT2.

- Za 20 let chovatelské stanice Royal Hermelin jsem zkrmila přes 20 tun granulí, 6 tun masa a nespočet balíčků piškotů…

-          - Za 20 let chovatelské stanice Royal Hermelin jsem zaplatila veterinářům za očkování, čipování, odčervení, zdravotní testy a ošetření mých dalmatinů přes 300.000 Kč…

-           - Za 20 let chovatelské stanice Royal Hermelin jsem zaplatila Dalmatin klubu ČR přes 100.000 Kč za členské příspěvky a další potřebné poplatky, aby naše štěňata mohla mít průkazy původu…

-          - Za 20 let chovatelské stanice Royal Hermelin jsem zaplatila plemenné knize ČMKJ přes 120.000 Kč za průkazy původu a poplatky s tím spojené…

- Zorganizovala jsem společně s Romana Macečková a její rodinou 10 ročníků Ostravské dalmatinšou

- Zorganizovala jsem cca 10 speciálních závodů v coursingu pod názvem Royal Hermelin Cup a Royal Hermelin Golden Cup .

 

Více informací a fotek najdete na stránkách chovatelské stanice.

Na více fotek našich dalmatinů se můžete podívat zde:

https://royalhermelin.rajce.idnes.cz/


01.06.2020 

Dnes jsem se dozvěděla smutnou zprávu o odchodu spoluzakladatelky chovatelské stanice Uśmiech Dalmacji, paní Danuty Malaciny.

Zemřela dne 28.05.2020, v požehnaném věku 93 let.

S paní Danutou a její sestrou Hannou jsem se poprvé setkala v červnu roku 1999. V té době jsem sháněla své první štěně dalmatina. Dívala jsem se v ČR, kde mne nic nezaujalo, pak jsem se šla podívat na výstavu do polských Katowic, kde jsem viděla jejich odchov ICh., MultiCh. Malwa Uśmiech Dalmacji, do které jsem se zamilovala. S majitelkou jsem se dohodla, že bych si od ní vzala štěně, až budou mít vrh. Asi za dva měsíce jsem jí volala a paní mi řekla, že fenka nezabřezla, ale že v chovatelské stanici, ze které má Malwu, mají aktuálně štěňátka.

Slovo dalo slovo a já se na štěňátka jela do Varšavy podívat. Chovatelky mne vřele přivítaly, stejně jako jejich 8 dalmatinů, které v té době měly.

Ze štěňátek jsem si vybrala černě tečkovanou fenku Lawenda Loris Uśmiech Dalmacji po rodičích Okruszka Uśmiech Dalmacji a Bognar Lovely Uśmiechniᶒta Wielocᶒtka. Protože fenka byla Polka, vybrala jsem jí polské jméno Vanda.

Vanda byla zakladatelkou chovatelské stanice Royal Hermelin.

Měla jsem šťastnou ruku i správnou intuici při výběru chovatelské stanice a štěněte. Chovatelská stanice Uśmiech Dalmacji byla založená v roce 1978 na feně Berenica Una Paragon, importované z Československa. Její odchovy se staly zakladateli dalších chovatelských stanic v Polsku, zejména chovatelské stanice Uśmiechniᶒta Wielocᶒtka, Super Ciapki, z Gwiazdy Piegowatych a dalších.

Chovatelky se se svými odchovy zúčastňovaly mnoha výstav nejen v Polsku, ale po celé Evropě, kde sbíraly spousty výher a výstavních ocenění. Dá se říct, že chovatelská stanice Uśmiech Dalmacji je nejdéle existující chovatelskou stanicí dalmatinů v Polsku, i když poslední vrh se v ní narodil cca před 12 léty. Jejich odchovy se staly zakladateli mnoha chovů v Evropě, odchov Cabaret Uśmiech Dalmacji se prosadil výrazně v Rusku a v okolních zemích.

Chovatelky chovaly uváženě, důkladně zvažovaly krycí psy, nepodléhaly trendům, což se projevilo zejména na zdraví jejich odchovů, jejich eleganci a krásných hlavách.

Poté, co jsem v roce 1999 přivezla do ČR Vandu - Lawenda Loris Uśmiech Dalmacji, jsem ještě importovala další odchovy z této chovatelské stanice, dalmatiny Źuzia (matka vrhu „B“ Royal Hermelin a zakladatelka ch. st. „di Zucchero“), Xarras (otec vrhu „H“ Royal Hermelin), Xandra (matka vrhu „D“ Royal Hermelin, z něhož pejsek Dream´s Dé Já Vú Royal Hermelin se výrazně prosadil jako plemeník ve Francii), a dále jsem přivezla dalmatiny Xerino, Xent, Yasmina a Ysatis Uśmiech Dalmacji, kteří dělali radost svým majitelům.

Na potomcích výše uvedených dalmatinů je založeno několik chovatelských stanic v České republice – již zmíněná chovatelská stanice „di Zucchero“, dále „of Dalmabeauty“, „DalmaAngel“, „od Lesa Hrabí, „Clair de Lune“, „Money Bunny“, „Royal Felicity“ …

V zahraničí byly naše odchovy použity v chovatelských stanicích „Werewolves Cascade“, „CallTess“, „du Domaine Belle Rose“, „of Wolfcubs“, „Liza´s Dream“ a dalších ve Francii a v USA.

Tedy, i když chovatelská stanice „Uśmiech Dalmacji“ končí, její odchovy prostřednictvím chovatelské stanice Royal Hermelin žijí dál a vracejí se zpět i do Polska…

Paní Danuto, odpočívejte v pokoji a děkuji Vám, že jsem Vás mohla poznat a že jsem díky Vašemu chovatelskému umění mohla založit zdravý a životaschopný chov elegantních a charismatických dalmatinů!

 

Monika Sedláčková                 

 


21.05.2020 

Bohužel, štěňata ze spojení Astora a Juninky se počátkem května nenarodila, u prvniček se to stává poměrně často.

Protože by se Junka měla hárat v září, štěňata by měla být k odběru na Vánoce 2020 nebo těsně po nich...


V pondělí 18.05.2020 jsme byli v Brně na veterinární klinice ABC dělat zdravotní testy našim odchovancům:

 

Doctor House Royal Hermelin, nar. 23.02.2019, Baer bil. +, plnochrupý - HD A, ED 0

Boa Royal Hermelin CallTess, nar. 25.02.2019, Baer bil.+, plnochrupá - HD A, ED 0, OCD negativní, spondyloza negativní

 

..... a v dubnu 2020 byla na stejných zdravotních testech naše odchovankyně:

Double Chocolate Royal Hermelin, nar. 23.02.2019, Baer bil.+, plnochrupá - HD A, ED 0, OCD negativní, spondyloza negativní

 


24.03.2020 

Vrhy v roce 2020

.... když chceš Boha rozesmát, řekni mu o svých plánech :O))

Na letošní rok jsem měla naplánovaná dvě poměrně ambiciozní krytí. Na hárání Junky (Calamity Jane Royal Hermelin) jsem čekala už od října 2019. Vybraného jsem měla krásného černě tečkovaného pejska ze severní Itálie. Hárání pořád nikde, přečkali jsme povodně v Itálii, pak přívaly sněhu a laviny, které by nás mohly po cestě ohrozit, pak i uragán, který byl v polovině února. A pak se Junka rozhárala...

Dala jsem vědět italskému majiteli krycího psa, vše do sebe perfektně zapadalo jako puzzle. Těšila jsem se na cestu, chtěla jsem s sebou vzít i Evitu a Vendulku a udělat si v Alpách malou dovolenou, kterou si určitě zasloužím.

Týden před odjezdem jsem ještě hledala na internetu různé nezbytnosti, dívala jsem se, kam bych si mohla zajet na výlet, dívala jsem se na supermarkety, kam bych mohla zajet nakoupit potraviny v té lepší, západní EU kvalitě :O)). Když jsem tak brouzdala internetem, zahlédla jsem zmínku, že jeden nakažený koronavirem je někde v Itálii, v Lombardii. Celkem jsem se podivila, jak je to možné, že se virus z Číny objeví někde v Itálii? Ale nějak jsem to neřešila, umístila jsem si Lombardii někam na jih Itálie. To bylo v pátek. V sobotu jsem na netu nebyla (dávám si off-line víkendy, častokrát v pátek odpoledne vypnu počítač, vypnu internet, a vše zapínám až v pondělí ráno). Nicméně, v neděli mi to nedalo, najela jsem na internet a hledám, kde je vlastně ta Lombardie? Aha, Miláno a okolí.... No, od místa, kam jsem měla jet, 200 km... Co je to ale 200 km pro virus? Do pátku ještě dlouhá doba, no, uvidíme...

V pondělí ráno zapnu televizi a už divočina - města v karanténě v Lombardii a Benátsku, plno infikovaných. Zapnu internet, a už zpráva od majitele krycího psa, že je to u nich blbé, že lidi mají strach, a že pokud nepřijedu, že se zlobit nebude. Já jsem ještě byla celkem odhodlaná, že to dám, že si vezmu roušku, rukavice, po Itálii se nikde flákat nebudu, nakryjeme a fičíme zpět. Jenomže, co když někde uvízneme v karanténě? No, situace, jako blázen! V Itálii se nákaza začala překotně šířit, každou hodinu to tam bylo divočejší a divočejší. Už v úterý mi bylo jasné, že to odpískám.

Jako druhého krycího psa jsem měla vyhlédnutého psa v Belgii, ale situace začala být poměrně hustá, že jsem neměla odvahu jet ani tam, nehledě na to, že cesta do Belgie by vedla v Německu poměrně nebezpečnými úseky, kde bych na odpočívadlech asi moc klidně hodit dvacet nemohla....

Proto jsem se nakonec rozhodla nakrýt německým pejskem, kterého jsem před dvěma léty pomohla přivézt do ČR majiteli mého Irwinka (Irwin Braveheart Royal Hermelin, který odešel v té době do Věčných lovišť). Takže jsme s Junkou dne 29.02.2020 ráno fičeli, ne do Itálie, ne do Belgie, ale do Rychnova nad Kněžnou, abychom tam nakryli mladým fešákem Astorem.

Ze strany Junky byl velký zájem o krytí, ta už před cestou obtěžovala i našeho Doctora House a snažila se k němu všemožně dostat, lákala ho, dělala na něj oči, leč marně, panička zakázala :O)). Jaké bylo Junčino nadšení, když jsme přijeli za Astorem! Ten byl sice zpočátku nešikovný, ale nakonec to s Junkou hezky zvládli, sami, bez pomoci. Svázaní byli asi půl hodiny, parádní krytí!

Z tohoto spojení by mohla být i hnědá štěňátka, uvidíme.....

Tedy, počátkem května by se nám měla narodit štěňata ze spojení:

Astor vom Hügel & Calamity Jane Royal Hermelin

&


Další fenkou, kterou jsem měla v plánu krýt, je Tinka. Tu jsem chtěla, pro změnu, krýt ve Francii, 1700 km od nás. Očekávala jsem její hárání v dubnu - počátkem května, nicméně, závist je sviňa a Tinka se chytla Junky a začala taky hárat (pro celkový obraz dodávám, že se ve stejnou dobu hárala i Mona Lisa a Vendulka. Akorát Soňa ne, ta je silná osobnost, ta si to nechá na jindy :O)) ).

Už, když nám nevyšlo to krytí v Itálii, jsem začala uvažovat o inseminaci zmrazeným semenem u Tinky, protože jsem si říkala, jak to asi bude vypadat ve Francii....

Jelikož v ČR není moc opravdu zkušených veterinářů, kteří by opravdu uměli dělat inseminaci zmrazeným semenem, dala jsem na Fb do jedné skupiny dotaz, jestli náhodou někdo zná chovatele, který by takovou inseminaci dělal - a taky z ní měl opravdu štěňata. Ono se to musí opravdu umět, feny nejsou krávy, u kterých je to naprosto běžné a naprosto spolehlivé. Nikdo nevěděl, akorát pár "suverének" tam vypisovalo, že by ony fenu vzaly a do té Francie zajely, co je to 1700 km, že? Na to jsem jim odpověděla, že bych taky dala přednost přirozenému krytí, ale, co když bude kvůli koronaviru karanténa, takže bych se do té Francie musela tak akorát prostřílet?

Tenkrát jsem ani netušila, jak pravdivá jsou má slova! V době, kdy jsem měla jet Tinku krýt, byly všechny hranice zavřené, ani samopal by mi nepomohl, abych se tam dostala! Navíc, celá Francie zaplavená koronavirem! Hrůza. Tak jsem si říkala, že bychom zajeli zase za Astorem? To bychom v té době ještě mohli. Ale nakonec jsem se rozhodla Tinku toto hárání nekrýt vůbec, protože jsem měla strach, co bude v létě a jestli budou mít lidi vůbec náladu na to pořídit si štěně...

Takže, krytí Tinky se odložilo, krýt budeme koncem léta, štěňata by měla být k odběru koncem tohoto roku. Budeme krýt francouzským hnědě tečkovaným psem Herkulem, za kterým buď pojedeme nebo budeme inseminovat zmrazeným semenem:

Ch. Hercule au Bonheur des Peuches & Tamara Tinka Barks Royal Hermelin

&

Rodiče námi avizovaných plánovaných vrhů mají všichni vyšetřené kyčle s tím nejlepším výsledkem - HD A a dále lokty ED 0, samozřejmě, všichni jsou oboustranně plně slyšící. Všichni mají za sebou několik mezinárodních a národních výstav a mají každý několik titulů a jsou čekateli šampionátů různých zemí, francouzský pejsek je už šampiónem.


Narozeniny oslavili:

Dne 25.03.2020 oslaví své 10. narozeniny vrh "M" Royal Hermelin >>


Dne 23.03.2020 oslavil své 15. narozeniny vrh "A" Royal Hermelin >>


Dne 22.03.2020 oslavil své 8. narozeniny vrh "R" Royal Hermelin >>


Dne 18.03.2020 oslavil své 1. narozeniny náš francouzský import

Palm Spring du Moulin de l´Âge


Bohužel, za poslední měsíc nás opustily další z našich odchovů, a to

Ch. Cassiopeia Princess Royal Hermelin

04.04.2006 - 19.03.2020

Kejsinka byla hrdou matkou dvou našich nádherných vrhů "K" a "S" Royal Hermelin.....


Aurora Andromeda Royal Hermelin

23.03.2005 - 15.02.2020


11.03.2020

DOTAZNÍK PRO ZÁJEMCE O ŠTĚŇATA

Jistě jste postřehli, že mám na stránkách dotazník pro zájemce o štěňata.

Mnohým se může zdát, že chci vědět věci, do kterých mi nic není. Ano, možná mi do nich nic není, ale potřebuji je vědět, abych se správně rozhodla, komu mé štěně svěřím.

Mé mnohaleté zkušenosti s chovem mne hodně naučily.

Setkala jsem se s tím, že si zájemci koupi štěněte dostatečně nerozmysleli, že dostatečně nezvážili své možnosti, schopnosti, síly...

Dalmatin je velký, silný, temperamentní a inteligentní pes. I jiné kynology jejich výbušná síla a temperament dokáže překvapit, nikdo by to do nich na první pohled neřekl.

Já se každého zájemce snažím vyzpovídat, spíš mu předkládám negativní vlastnosti dalmatinů včetně neustálého sněžení bílé krátké srsti.

Je ideální, aby byl dalmatin v domě se zahradou, protože venčení takového velkého psa ve městě je řehole a ne každý je ochoten a schopen toto vydržet po celý život dalmatina. I když je dalmatin krásný a atraktivní pes, není opravdu vhodný pro každého. Musíte mít na něj sílu, trpělivost, musíte mít dostatečné zázemí, protože si dalmatina pořizujete na 10-15 let!

Pokud bydlíte někde v podnájmu, jste si jistí, že tam budete bydlet i za 15 let? Nebo budete muset hledat jiný podnájem? Co když tam nebudete moci mít psa? To ho dáte pryč?

Jste invalidní? Máte problémy se zády, jste po obrně, máte třeba Bechtěrejeva? V tomto případě by bylo ode mne krajně nezodpovědné Vám štěně prodat, protože by Vám dospělý pes buď ublížil nebo by skončil třeba pod autem, protože nemáte fyzickou sílu na to, abyste jej udrželi na vodítku!

Máte v rodině alergika? Jak dlouho myslíte, že by bylo štěně u Vás, než byste mi ho vrátili?

Nesouhlasí mamina se štěnětem a Vy si myslíte, že ji štěně obměkčí? A co když ne? To poletí štěně pryč jako špinavý hadr?

Pořizuje si mladý pár štěňátko, aby si zkusili, jaké by to bylo, kdyby měli miminko? A co když se tito dva rozejdou? Bude někdo z nich ochotný vzít si psa a postarat se o něj? Bude na to mít bydlení, podmínky, peníze, hlídání?

Pracujete na 12 hodinové směny? Ano? To si jako myslíte, že štěně může být tak dlouho samé doma?

Jste matka s malými dětmi, bydlící v bytě ve městě? Co uděláte, když se budete muset starat o děti a štěně bude potřebovat jít ven?

Jak já můžu vědět, že zájemce, který má zájem o mé štěně, není překupník psů (a překupníci psů se průběžně pokoušejí získat štěňata), není nějaký úchyl, který psy týrá nebo si štěňata pořizuje pro své dítě vždy na pár měsíců a když štěně přestane dítě bavit, jde pryč?

Jak já můžu vědět, že zájemce není drogový dealer, u kterého se dveře pochybnými existencemi netrhnou a dalmatina chce jenom jako pěkného psa, aby všichni viděli, že je frajer?

Pokud máte doma mini zoo s pávy, lamami, klokany, drůbeží, králíky a dalmatina chcete jako další krásné zvíře, co uděláte, když Vám dalmatin toho páva zakousne, klokany prožene a králíky polovecký pes! Není to plyšáček!?

Proto ten dotazník, abych vyfiltrovala ty, kteří štěně dalmatina skutečně mít nemohou nebo já jim štěně neprodám.

Za ta léta, co chovám dalmatiny, jsem už zažila věcí, že bych z nich mohla sestavit knížku, co je vše může stát a jak mnozí dokážou lhát!

Svého času mi jedna oprsklá slečna řekla, proč po ní chci dotazník, když mi může být jedno, co a jak, když mi za štěně zaplatí!

Ano? No, jedno mi to není!

Neprodávám rohlíky na krámě a taky, to si laskavě uvědomte, já nejsem povinná prodat štěně každému, kdo si řekne!

Mi jde o to, aby mé štěně, kterému věnuji kus mého života a srdce, bylo v těch nejlepších podmínkách.

Pokud máte pocit, že požaduji v dotazníku věci, na které nemám právo, máte možnost volby - můžete si pořídit štěně v jiné chovatelské stanici!

Já jsem ochotná každému majiteli mého štěněte maximálně pomoci a vyjít vstříc, ale pokud zjistím, že mi před koupí psa lhal a pak nehodlá splnit podmínky smlouvy, bydlí úplně jinak, než mi původně sdělil, apod., tak to je potom špatně...

Proto apeluji na každého zájemce o mé štěně - jestliže nechcete být ke mně upřímní, běžte jinam!

Děkuji!

Monika Sedláčková                

 


 02.03.2020

 

 Dne 27.02.2020, oslavila své 11. narozeniny naše miminka z vrhu "K" Royal Hermelin >>


 Dne 25.02.2020, oslavila své 1. narozeniny naše miminka z vrhu "BB" Royal Hermelin Call Tess

.... a s nimi naše Sonička

Na kompletní fotogalerii klikněte ZDE >>


 Dne 23.02.2020, oslavila své 1. narozeniny naše miminka z vrhu "DD" Royal Hermelin >>

.... a s nimi náš Doctor House 

Dne 11.02.2020, oslavila své 6. narozeniny naše miminka z vrhu "V" Royal Hermelin >>

... a s nimi naše nádherná Vendulka!


- Dne 14.02.2020 to byly už 4 roky, co odešla naše Chantall ....

C.I.B., MultiCh. Venise Venus du Domaine Belle Rose

10.06.2004 - 14.02.2016


 02.02.2020

Duocacib Brno, 01.-02.02.2020

01.02.2020, Rozhodčí: Jean Pierre Achtergael , BE

Palm Spring du Moulin de l´Âge, třída mladých, Výborný 1, CAJC, BOJ, BOB & BIG Junior

02.02.2020, Rozhodčí: Sluiter Birgit, NL

Palm Spring du Moulin de l´Âge, třída mladých, velmi dobrý :O))

Palm Spring du Moulin de l´Âge (Gloriandus San Sebastian & Happy Paw du Moulin de l´Âge), spolumajitelka Klára Kučerová


 14.01.2019

Dne 14.01.2020 uplynulo 5 let, co nás opustila naše Andělka ....

ICh.,VetCh., MultiCh. Beverly Angelia Royal Hermelin

13.08.2005 - 14.01.2015


 Dne 27.01.2020 oslavil své 3. narozeniny vrh "X" Royal Hermelin 

Více o vrhu najdete ZDE: >>


 Dne 22.01.2020 oslavil své 6. narozeniny vrh "U" Royal Hermelin 

Více o vrhu najdete ZDE: >>


02.01.2020

Všem našim příznivcům přeji vše nejlepší v roce 2020!

Chystala jsem se, že udělám velkou rekapitulaci roku 2019, událo se toho opravdu hodně. A zjistila jsem, že vlastně ani tolik času, abych se ohlížela zpět, nemám. Všechny události jsem průběžně dávala na Facebook chovatelské stanice Royal Hermelin, proto ten, kdo bude mít zájem podívat se zpět, může zde:

nebo v archívu:

Archív roku 2019 najdete ZDE: >>

Loňský rok úplně špatný nebyl, nikdo nám neubyl, ba naopak, máme nové přírůstky, ze kterých máme radost.

V tomto roce snad budeme mít další vrhy, už jenom čekáme, kdy se dámy rozhárají, a pak uvedeme podrobnosti.

O dalších plánech se dopředu zmiňovat nebudeme, včas se to dozvíte na našich stránkách nebo na našem facebooku.

 

                                                                                                           Monika Sedláčková


 Dne 03.01.2020 oslaví své 13. narozeniny vrh "H" Royal Hermelin Předchozí události najdete v archívu:

Archív/Archive >>