Chovatelská stanice dalmatinů. Since 2000


 

 

 20 let chovatelské stanice Royal Hermelin! 

 Dne 20.06.2000 byla ČMKU na základě uznání FCI zapsána do registru chovatelských stanic psů všech plemen v České republice pod registračním číslem 872/00 chovatelská stanice Royal Hermelin.

Tato má chovatelská stanice se věnuje výhradně chovu plemene dalmatin.

 Zakladatelkou byla černě tečkovaná fenka Vanda, importovaná z Polska - MultiCh. Lawenda Loris Uśmiech Dalmacji od chovatelek Hanna a Danuta Malacina z Varšavy.

 Dalším pejskem byl Frankie – ICh., MultiCh., MultiJCh. Hollywood´s Dream Raul, chovatelky Kateřiny Malović z Prahy. 

Trojici zakladatelů doplnila hnědě tečkovaná fenka Chantall – ICh., MultiCh. Venise Venus du Domaine Belle Rose, importovaná z Francie od chovatelky Corinne Ouzet - Lantais.

 Dalšími mými dalmatiny byli a jsou Benjamínek – Ich., MultiCh., MultiJCh. Almighty´s Gift Royal Hermelin, Andělka – Ich., MultiCh. Beverly Angelia Royal Hermelin, Kejsina – Ch., JCh. Cassiopeia Princess Royal Hermelin, Čokoláda – Ich., MultiCh. Chantall´s Chocolate Royal Hermelin, Mona Lisa – Ich., MultiCh., MultiJCh. Mylady Mona Lisa Royal Hermelin, Evita – Ch., JCh. Phoenix´s Black Pearl Royal Hermelin, Tinka – Tamara Tinka Barks Royal Hermelin, Vendulka – Ch. Venise Venus from Royal Hermelin, Juninka – Calamity Jane Royal Hermelin, Čiki – Doctor House Royal Hermelin a Sonička – Boa Hermelin Call Tess.

 Ve spolumajitelství mám pejsky Lukáše – Ch. E´Lucius Malfoy of Wolfcubs, Murphyho – F´Murphy´s Law of Wolfcubs a nejnověji Palmyho – Palm Spring du Moulin de l´Âge, kdy tímto děkuji Kláře, že se o něj hezky stará.

 V chovu jsem dále použila dalmatiny, které jsem importovala z Polska – fenky Ch. Źuzia Uśmiech Dalmacji a Ch. Xandra Uśmiech Dalmacji, pejska JCh. Xarras Uśmiech Dalmacji, a fenku JCh. Violine Vicky du Domaine Belle Rose, kterou jsem importovala z Francie.

Dále jsem v chovu použila mé odchovy – Ich., MultiCh. Funky Faun Royal Hermelin a Jasmine Jordana Royal Hermelin.

Kryli jsme rovněž v zahraničí - v Německu a ve Švýcarsku, nyní plánujeme krytí v Itálii a ve Francii.

 Za těch 20 let (21 let s dalmatiny celkem) jsem vlastně nebyla bez psů ani na jedné dovolené, na prstech bych mohla spočítat noci strávené bez mých psů, 2 měsíce mého života jsem strávila u porodů, přibrala jsem 35 kilo a poznala hodně fajn lidí.

 Bohužel jsem se potkala i s lidmi zlými, kterých se kolem chovu psů motá celkem hodně…

Těm zlým a závistivým lidem bych chtěla poděkovat za to, že jsou mým motorem a ženou mne dál.

 Jak se říká „Psi štěkají, a karavana táhne dál…“

  Ale především bych chtěla touto cestou poděkovat lidem, kteří mi v mém chovu pomohli a mnohému mne naučili:

 Chovatelkám Vandy - Hanně a Danutě Malacině, které mne zásobovaly radami, psychicky mne podporovaly a poskytovaly chovatelský servis, dále holkám Aleně Králové a Daši Neuvirtové, které se mnou zažívaly naše výstavní začátky, dále Daniele Chrástecké, Renátě Nociarové, Petře Šubertové a Andrei Lerchové, které mne daly velice cenné rady do chovu a výstavnictví.

Chovatelkám Jolanta Zawadska a Zdenka Vavrová, které mi pomohly s pokračováním chovu.

Romana Macečková a Nikola Pavlíková mi skoro celých 20 let pomáhají, zorganizovaly jsme spolu také 10 ročníků Ostravské dalmatinšou, Romana mi pomáhá rovněž všechno snášet psychicky. Absolvovaly jsme společně taky hodně výstav.

Neuvěřitelné a zábavné cesty na výstavy jsem absolvovala rovněž s Gabi Navrátilovou, Romanou Manišovou, Janou Drážnou, Andreou Klobásovou, Helenou Valovou a Mirkem Gorou.

Dále děkuji Miloslavě Kelnarové za pomoc celkovou, za psychickou podporu Heleně Šmídové a dalším majitelům mých odchovů, kteří se starají o naše miminka.

Moc děkuji Denise Dleskové, Editě Fenclové, Lence Kubicové, Zlatici Muchové, Peterovi Dzuro, Heleně Šmídové a dalším za pomoc při nemoci Juninky.

 Na závěr bych chtěla poděkovat veterinářům, kteří mne hodně naučili a pomohli: Radkovi Fabiánkovi, Jirkovi Barhoňovi, Andrei Lerchové, Blance Šturmové, Polákům a veterinářům z Veterinární kliniky Life v Havířově, Petru Vránovi, který mi zachránil Frankieho, a zejména dvěma perfektním veterinářům Magdě Baronové a Václavu Petrovi z veteriny v Ostravě - Hrabové.

 Pokud jsem na někoho zapomněla, velice se omlouvám, ne, že bych chtěla, ale jde to s věkem

 A na úplný závěr bych ještě chtěla nejvíce poděkovat mé mámě, která to všechno se mnou absolvuje a když je třeba, postará se mi o mou smečku...

 

Dále se vypisovat nebudu, na mých internetových stránkách je toho dost, uvedu zde pouze strohá, nicméně, velice zajímavá, čísla:

- Za 20 let existence chovatelské stanice Royal Hermelin jsem odchovala celkem 36 vrhů dalmatinů.

- Importovala jsem celkem 13 dalmatinů z Polska, Francie a Německa.

- Mé odchovy byly exportovány do 11 zemí – Slovensko, Polsko, Německo, Švýcarsko, Rakousko, Francie, Dánsko, Itálie, Španělsko, Řecko a USA.

-  Mé odchovy se staly zakladateli nebo byly použity ve více než 15 chovatelských stanicích v České republice, Slovensku, Polsku, Německu, Švýcarsku, Francii a USA.

- Mí „domácí psi“ a naše odchovy získali přes 150 titulů – šampionátů (ICh., Ch., JCh.).

-         - Já jsem se svými psy absolvovala přes 400 výstav v České republice, na Slovensku, v Polsku, Ukrajině, Rumunsku, Srbsku, Maďarsku, Rakousku, Německu a Francii, které mne stály přes 1,2 mil. Kč.

-           - Od roku 2004 se účastním výstav rovněž jako vedoucí kruhu, byla jsem už více než na 25 výstavách - od oblastní až po Světovou na Slovensku.

Mí psi a mé odchovy účinkovali v několika televizních reklamách a seriálech, vystupovali jsme rovněž v pořadu Dobré ráno v ČT2.

- Za 20 let chovatelské stanice Royal Hermelin jsem zkrmila přes 20 tun granulí, 6 tun masa a nespočet balíčků piškotů…

-          - Za 20 let chovatelské stanice Royal Hermelin jsem zaplatila veterinářům za očkování, čipování, odčervení, zdravotní testy a ošetření mých dalmatinů přes 300.000 Kč…

-           - Za 20 let chovatelské stanice Royal Hermelin jsem zaplatila Dalmatin klubu ČR přes 100.000 Kč za členské příspěvky a další potřebné poplatky, aby naše štěňata mohla mít průkazy původu…

-          - Za 20 let chovatelské stanice Royal Hermelin jsem zaplatila plemenné knize ČMKJ přes 120.000 Kč za průkazy původu a poplatky s tím spojené…

- Zorganizovala jsem společně s Romana Macečková a její rodinou 10 ročníků Ostravské dalmatinšou

- Zorganizovala jsem cca 10 speciálních závodů v coursingu pod názvem Royal Hermelin Cup a Royal Hermelin Golden Cup .

 

Více informací a fotek najdete na stránkách chovatelské stanice.

Na více fotek našich dalmatinů se můžete podívat zde:

https://royalhermelin.rajce.idnes.cz/